1. HRL Žene: Derbi začelja ŽARK Splitu, a vrha Dugom Selu ’55

748

Kao što se i moglo očekivati, 4. kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene bilo je vrlo zanimljivo. Dugo Selo 55 je nanijelo prvi poraz Bjelovaru, a ŽARK Split je pak, stigao do prve pobjede protiv Umaga. Koka i Zrinski bili su bolji od dva sastava sa začelja, Zameta i Trogira 58.

Koka je trebala jedno dobro poluvrijeme za drugu pobjedu ove sezone. Zamet se odlično predstavio u prvih 30. minuta. Nakon prve četvrtine, Riječanke su vodile 5:7. Onda se Koka malo probudila i uzvratila nizom od pet pogodaka te povela 10:7. Ali, nije izdržala do kraja. Zamet je sjajnom završnicom sa šest pogodaka u četiri posljednje minute na predah odnio minimalnu prednost 14:15. Silovit je bio ulazak Koke u nastavak. Za samo 10. minuta napravile su niz od 8:1, i sve okrenule na svoju stranu. Zamet je u drugom poluvremenu postigao samo devet, a primio čak 18 pogodaka. S 12 obrana Dora Potočnjak bila je jedna od junakinja domaćeg sastava. Sedam pogodaka dala je Hana Laptoš. Kod gošći šest pogodaka Martine Nekić.

Zrinski je s autoritetom i iskustvom dobio susret u Trogiru. Počeli su ga s 2:4 pa 5:7 nakon prve četvrtine susreta, i to sačuvali do predaha (9:11). Prednost nije bila velika, ali pokazala se kao ključna za stabilnost i igru gošći u nastavku. Nakon samo pet minuta nastavka bilo je 10:16. Trogirske rukometašice su uspjele na kratko uhvatiti priključak sredinom drugoga dijela. Ali, samo na kratko. Nizom od četiri pogotka za redom, Čakovčanke u posljednjih pet minuta ulaze sa 17:23, a to znači i osiguranom pobjedom. Sedam pogodaka dala je Nedilija Odak u domaćim redovima. Kod gošći po šest Selena Milošević i Sara Krizamnić.

ŽARK Splitu je pripao derbi začelja. Gošće bolje ulaze u susret i pomalo neočekivano vode 1:5 nakon samo 6. minuta igre. Ali, domaći sastav sve to uspijeva stići do 12. minute (6:6). Ipak, do kraja prvoga dijela Umag uspijeva stvoriti prednost od dva pogotka (12:14). U drugom dijelu, Umag kao da nestaje s terena. Mlade Splićanke lete po terenu i zabijaju sve što pokušaju. Do prvog vodstva u nastavku dolaze u 41. minuti. Šest minuta poslije već imaju četiri pogotka viška, da bi susret završile s plus pet. Umag je u Split stigao s dvije vratarke i samo sedam igračica u polju. Prvi strijelac ŽARK-a Mateja Mažirin sa sedam pogodaka. Umag je pak, predvodila Ana Jajčević s 9 pogodaka.

Mnogi su s nestrpljenjem očekivali derbi susret 4. kola između Dugog Sela 55 i Bjelovara. Ali, od derbija nije ostalo ni d. Za to su se pobrinule sjajne domaće rukometašice. One su nakon prve četvrtine već imale 8:2. Na poluvremenu pomalo nestvarnih 17:9. Bjelovar je u drugom dijelu pokazao drugo lice. Ali, čini se da je bilo prekasno. U 44. minuti bile su na još uvijek velikih minus 7 (15:22). Ali četiri minute prije kraja, s pet pogodaka za redom, opuštanje domaćeg sastava pretvorile su u 24:22. I  završnicu učinile dosta zanimljivom. Ali prave drame ipak nije bilo. Dugo Selo 55 je slavilo 26:23. Lako je izračunati da je domaći sastav u nastavku dao samo devet, a primio 14 pogodaka. Mara Budić je imala 14 obrana. Po šest pogodaka dale su Josipa Bebek i Petra Dičak. Kod gošći Karmela Pokopac 12 obrana, Lucija Ivanda sedam pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 4. KOLO
KOKA – ZAMET 32:24
TROGIR 58 – ZRINSKI 22:25
ŽARK SPLIT – UMAG 29:24
DUGO SELO 55 – BJELOVAR 26:23

OSIJEK – LOKOMOTIVA ZAGREB  18:22
SPLIT 2010 – SESVETE (09.10.2022., 18.00)
PODRAVKA VEGETA – DALMATINKA (22.10.2022., 19.00)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Rudar i Varaždin kao domaćini, a Nexe kao gost do novih pobjeda
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon 5. kola