Juniorke: Dvije pobjede protiv Češke

727

Na kraju jednotjednih priprema, hrvatska ženska juniorska reprezentacija odigrala je u dva dana, dva prijateljska susreta protiv Češke. I slavila u oba. Prvi je Hrvatska dobila 29:27, a drugi 28:27.

Bilo je to prvo okupljanje juniorske reprezentacije pod novim izbornikom Nenadom Smiljanecom. Kao što se može vidjeti iz rezultata, susreti protiv Češke bili su jako neizvjesni i napeti.

U prvom je doduše, Hrvatska dominirala veći dio susreta. Nakon početne prednosti Češke 3:6, naše juniorke su okrenule sve na svoju stranu i na predah odnijele plus 4 (14:10). Sredinom nastavka ta je prednost iznosila osam pogodaka (23:15). Ali, Češka je bolje odigrala posljednju četvrtinu i dobila je s 5:8 te na kraju stigla do podnošljivog poraza. S osam pogodaka Anđela Žagar bila je naš najbolji strijelac u tom susretu. Sedam pogodaka dala je Katja Vuković .

U drugom susretu koji je odigran 24 sata kasnije, Hrvatska je pobijedila 28:27. Ključni trenutak bila je obrana Lee Zetović u posljednjoj sekundi susreta. I tu je Češka bolje ušla u susret. I vodila do isteka 15. minute susreta. Onda je stigla velika hrvatska serija od pet pogodaka u nizu i naše mlade rukometašice su u 20. minuti susreta imale četiri pogotka prednosti.

Ali, nisu to uspjele sačuvati do predaha. Dapače. Češka je bolje odigrala završnicu pa se u svlačionicu otišlo sa samo pogotkom prednosti Hrvatske (13:12).

Češka nastavak počinje s tri pogotka u nizu i odlazi na 13:15. Ipak, Hrvatsk se budi i vraća vodstvo u 40. minuti 17:16. I ne ispušta ga više do kraja. Dugo su Čehinje prijetile, držale se na pogodak zaostatka, ali do konačnog preokreta ipak isu došle.

Na kraju su imale napad za izjednačenje, ali nas je spasila sjajna Lea Zetović obranom u posljednjim sekundama. Sa šest pogodaka Iva Zrilić bila je naš najbolji strijelac. Kod Čehinja, sedam pogodaka Tereze Ponoškove.

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: PPD Zagreb nastavio pobjednički niz, Poreč nosi bodove iz Trogira, Bjelovar na iskustvo bolji od KTC – a
Sljedeći članakPaket24 Premijer: Izjave nakon 7. kola