Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: PPD Zagreb i Nexe bez problema do novih bodova

172

U dva preostala susreta 8. kola Paket24 Premijer lige nije bilo iznenađenja. PPD Zagreb i Nexe upisali su rutinske pobjede i ostali usamljeni na vrhu ljestvice. Prednost Zagreba i dalje je dva boda.

Zagreb je otvorio susret s 3:0, i s time kao da je želio poslati poruku ambicioznom sastavu iz Sesveta da bodovi ostaju u Kutiji šibica. Ipak, gosti su brzo sredili svoje redove i uhvatili priključak. Sve do prve veće serije domaćina od 3:0, prednost “Plinara“ bila je pogodak ili dva. A onda, momčad Slavka Goluže odlazi na plus pet (13:8) i bez većih poteškoća privodi prvo poluvrijeme kraju upravo s tom razlikom (17:12). PPD je odličan i na početku drugog poluvremena. Tako su u 40. minuti već bili na devet pogodaka razlike (23:14) i time otklonili svaku mogućnost iznenađenja. Stoga je domaći trener dobio lijepu priliku da rotira i razigra cijelu ekipu pa stoga nije čudno da ih se čak 11 našlo među strijelcima. Uz 15 obrana vratara: Aljaž Panjtar osam, Dino Slavić sedam, najbolji strijelac bio je Timur Dibirov sa šest pogodaka iz šest udaraca. Po pet su dali Csaba Leimter i Ivan Čupić. Kod Sesveta po četiri pogotka Zlatka Raužana i Ivan Dumenčića.

Nexe je bilo još dominantnije protiv Gorice. Oni su susret otvorili s čak 6:0. Gosti su do prvog pogotka stigli tek u 9. minuti. Do kraja prvog poluvremena uspjeli su zabiti još sedam, a domaćin je njihovu mrežu zatrpao s ukupno 23 pogotka, i tako se na najbolji mogući način iskupio za težak poraz u EHF Europskoj ligi, ako se Premijerka uopće može s tim uspoređivati. Logično je bilo očekivati da će Našičani malo spustiti “nogu s gasa“ u nastavku susreta. Tako je Gorica ipak prodisala. I do sredine drugog poluvremena uspjela postići isto toliko pogodaka koliko za cijelo prvo poluvrijeme. Na kraju su uspjeli dobiti drugo poluvrijeme 13:15. Ukupna razlika tako je bila plus 13 za domaćina (36:23). Čak 16 obrana imali su domaći vratari: Mihailo Radovanović devet, Moreno Car sedam. Prvi strijelci pobjedničkog sastava bili su Aleksandar Bakić i Gianfranco Pribetić s po šest pogodaka. Kod gostiju najbolji Tin Tomljanović i Filip Goričanec koji su dali po pet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 8. KOLO
PPD ZAGREB – SESVETE 35:25
NEXE – GORICA 36:23

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Osijek srušio vodeću momčad lige
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Moslavina bolja od Varaždina, KTC-u još jedna drama