Kup Hrvatske (M): PPD Zagreb i Trogir u velikom finalu

1711
FINAL 4 KUPA HRVATSKE, Poreč, Croatia, 26.05.2023 Mandatory Credit © /Nebojša Tejić/Kolektiffmages

Rukometaši PPD Zagreba i Trogira igrati će u finalu 31. izdanje hrvatskog Kupa. Zagrebaši su u polufinalu bili bolji od Sesveta 30:24. Trogir je pak pobijedio Bjelovar 27:26 i po prvi put postao finalist Kupa. Zagrebu je to 30. jubilarno finale, Trogiru prvo.

BJELOVAR – TROGIR 26:27

Kao što se moglo i očekivati, susret Bjelovara i Trogira bio je prepuni čvrstih duela, sjajnih vratarskih obrana i na kraju velike drame. Trogir je vodio od početka do kraja. U prvom dijelu njihova najveća prednost bila je pet pogodaka razlike. Bjelovar se jako mučio. Osim Matea Lukačaca nije imao pravog raspoloženog igrača koji bi mogao prepucati jako pokretljivu i čvrstu obranu Trogira. Uz sve Luka Baković je fantastično raspoložen i već u prvom dijelu imao je 9 obrana. Na kraju prve dionice Bjelovarci su zaostajali pet pogodaka (12:7).

Još desetak minuta u nastavku Trogir je čuvao tu razliku. Ali sredinom poluvremena i oni polako počinju padati s tempom. Iskusna momčad Bjelovara to koristi malo prije ulaska u posljednjih deset minuta i dolazi na minus dva (19:21). Panike ipak nema jer Trogirani ubrzo odgovaraju s tri pogotka u nizu i učinilo se tada prelamaju susret. Dvije minute prije kraja još uvijek su imali plus četiri. Bjelovar onda kreće u sveopću jurnjavu, krade im tri lopte i u posljednjim trenucima stiže do minimalnog zaostatka. Na njihovu žalost vremena za potpuni preokret više nije bilo i Trogir je mogao početi sa slavljem. S 8 pogodaka Mateo Lukačec bio je najbolji strijelac Bjelovara. Kod Trogira Luka Baković 14 obrana, Roko Tivković 6 pogodaka.

PPD ZAGREB – SESVETE 30:24

Jako zanimljivo bilo je drugo polufinale. Zagreb je protiv Sesveta morao pokazati svoje najbolje lice da bi stigao do novog finala. Vodili su Zagrebaši od početka do kraja, ali uporni rukometaši iz Sesveta nisu im dopustili ni jednog trenutka da pomisle kako će lako stići do pobjede. Odličan početak susreta imala je momčad Slavaka Goluže. I već u 10. minuti vodila 6:2. Ali Sesvećani su nizom 1:4, tri minute poslije već bili na minus jedan (7:6). To dakako tjera Zagreb da ponovno podigne nivo svoje igre i odigra maksimalno ozbiljno. U 24. minuti tako Zagrebaši uspijevaju pobjeći na plus pet (13:8). Sesvete se još jedanput čudesno vraćaju i nizom od četiri pogotka u posljednjih šest minuta dolaze na pogodak zaostatak (13:12). Tim rezultatom otišlo se na predah.

Nova doza velikog uzbuđenja stiže početkom drugog poluvremena. Nakon samo četiri minute igre Sesvete dolaze do izjednačenja 14:14 pa zatim 15:15. Trener Zagreba uzima minutu predaha i uspijeva vratiti svoju momčad na pravi kolosijek. S tri pogotka za redom, Zagrebaši kupuju mir i mogućnost pogreške. Sesvete je zadnji ozbiljan priključak imalo kod rezultata 18:17. Bilo je to u 40. minuti. Ali „Plinari“ nisu ni trepnuli. U samo četiri minute zabili su četiri pogotka za redom pobjegli na 22:17 i definitivno prelomili susret. Sve je do kraja pokušao Silvio Ivandija, ali do novog priključka njegova momčad nikako nije mogla. Još jedan fenomenalan dan imala su dva najiskusnija Zagrebaša. Ivan Čupić je zabio 11, a Timur Dibirov 6 pogodaka. Kod Sesveta najbolji Patrik Hršak sa 6 pogodaka. Vrijedi dakako spomenuti i vrlo dobrog Filipa Perića koji je imao 10 obrana.

Finale 31. izdanja hrvatskog rukometnog Kupa na rasporedu je u nedjelju 28. svibnja u 15.15 sati, uz izravni prijenos na HTV 2.

Prethodni članakRukomet na pijesku: Hrvatske reprezentacije u četvrtfinalu Europskog prvenstva
Sljedeći članakPPD Zagreb preko Sesveta do finala Kupa Hrvatske | Izjave trenera i igrača | Festival rukometa 2023.