U17 Europsko prvenstvo: Sjajno otvaranje Europskog prvenstva

2112
W17 EHF EURO HANDBALL, PODGORICA MONTENEGRO

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija na savršen je način započela Europsko prvenstvo u Crnoj Gori. U susretu 1. kola skupine B, Hrvatska je pobijedila Švedsku 34:26 i tako stigla do vrlo vrijednih bodova. Briljantno su naše rukometašice odigrale drugo poluvrijeme i od minus jedan na predahu, na kraju slavile s osam pogodaka razlike.

Pomalo nervozno i uplašeno, počele su hrvatske kadetkinje susret protiv Švedska. I dopustile joj da lako dođe do vodstva 1:3. Ali nakon 5-6 minuta igre, uhvatile su pravi ritam i serijom od tri pogotka zaredom preuzele vodstvo 4:3. I čuvale su ga sve do sredine prvoga dijela. Onda slijedi mala kriza s igračicom manje, kad Švedska uspijeva u dvije minute postići tri pogotka i povesti 7:10.

No, nisu se naše mlade rukometašice predale. Još jedanput su na krilima odlično raspoložene Katje Vuković uskoro stigle do novog izjednačenja. Prava je šteta da kod rezultata 11:11 nisu iskoristile čak četiri napada da povećaju svoje vodstvo i mirno privedu poluvrijeme kraju. Ovako su dopustile Šveđankama da kratko odu na plus dva. Srećom u posljednjim sekundama su zabile pogodak i na predah otišle s minus jedan (15:16).

Savršeno je Hrvatska otvorila drugi dio susreta. Kao u transu zabile su pet pogodaka u nizu, Švedsku ostavile osam minuta bez postignutog pogotka i u potpunosti preuzele kontrolu nad susretom. Nakon deset minuta igre u nastavku, Hrvatska je imala pet pogodaka prednosti i bilo je jasno je bilo da taj susret ne mogu izgubiti. Nezadrživa je u tim trenucima bila Lucija Renić koja je na kraju bila naš najbolji strijelac s devet pogodaka i igračica susreta.

U posljednjih desetak minuta igre, Švedska se raspala se do kraja pa je Hrvatska stalno dizala svoju prednost. Najveća je bila plus devet u 56. minuti. Ali i konačnih osam razlike, savršeno je za dizanje samopouzdanja i vjere u dobar rezultat na kraju tog natjecanja. Naše vratarke su imale su 12 obrana: Lara Pudić sedam, Marta Turkalj pet. Uz Luciju Renić i naše lijevo krilo Katja Vuković bila je odlična sa šest pogodaka. Pet je i to sve sa crte 7m dala Sara Golub. Prvo ime Švedske Hanna Lundvall sa šest pogodaka.

Sutra naša reprezentacija u 13.30 sati igra protiv Srbije.

EUROPSKO PRVENSTVO: SKUPINA B, 1. KOLO
HRVATSKA – ŠVEDSKA 34:26

Prethodni članakIHF U19 Svjetsko prvenstvo: Prijam reprezentacija u Gradu Rijeci
Sljedeći članakIHF U19 Svjetsko prvenstvo: Održan prijem za predstavnike reprezentacija koje igraju u Varaždinu