Machinesekeer EHF Liga prvaka: Treći poraz Zagreba

329
Luka Lovre KLARICA, RK Zagreb vs Aalborg Handbold, EHF Champions League, Zagreb, Hrvatska, 18.09.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometaši Zagreba poraženi su od OTP Bank PICK Szegeda 30:35 u 4. kolu Skupine A Machineseeker Lige prvaka i tako su ostali na dva osvojena boda. Mađarski klub sada ima tri pobjede. 

Zagreb je počeo s obranom 5-1. Naprijed je bio isturen Zvonimir Srna. I već nakon dvije i pol minute zaradio je prvo isključenje danskih sudaca. Gosti su pak od prve minute krenuli s udarnim sastavom, a to znači na vanjskim pozicijama Lazar Kukić, Borut Mačkovšek i Magnus Rod. I to im je donijelo dosta veliku prednost na otvaranju susreta jer su u 6. minuti već imali 1:4. Hrvatski prvak radio je dvije promjene obrana napad. U obranu su ulazili Jakov Gojun i Zvonimir Srna, a napadački dio odrađivali su Roko Trivković i Miloš Kos.

Zagreb se ipak nije uplašio takvog početka. Brzo je odgovorio serijom od tri uzastopna pogotka i stigao do izjednačenja 4:4. Bilo je to iznimno važno, za njihovo samopouzdanje. Što se uskoro vidjelo i na semaforu jer su Zagrebaši u 12. minuti uspjeli povesti 7:6.

Ali nekoliko brzopletih pokušaja i tri dobre intervencije Tobiasa Thulina donijele su PICK Szegedu novu veliku prednost od tri pogotka u 18. minuti (8:11). Izuzetno čvrsta, tjelesno jako moćna obrana mađarskog kluba, zadavala je sve više problema Zagrebu. Promijenila je i obranu u 5-1 s našim Marinom Jelinićem naprijed. Put do mreže skoro je bilo nemoguće pronaći. Na ulasku u posljednjih deset minuta Zagrebaši su bili na minus šest (8:14). Punih osam minuta ostali su domaćini bez pogotka.

Nakon što se pojavio tračak nade i Zagreb se spustio na četiri pogotka zaostatka, uslijedila je nova serija gostiju od tri pogotka pa su oni u posljednje tri minute ušli s plus sedam (10:17). Mađarskom treneru kao da ni to nije bilo dovoljno pa je do kraja igrao sedam na šest. Ipak, ostalo je sedam razlike (12:19).

Zagreb je drugi dio otvorio s četiri pogotka za redom. I probudio nadu. Odličan je na tom početku bio i Ante Grbavac na vratima s tri obrane. PICK Szeged trebao je nepunih sedam minuta za svoj prvi pogodak. Nedugo zatim, opet su gosti bili na pet razlike. Zagrebovo rješenje bila je igra sedam na šest. I nije to bilo loše. Sredinom poluvremena tako su stigli  na minus tri (20:23).

Upao je Zagreb u malu krizu oko 48. minute i PICK Szeged to je iskoristio za bijeg na šest razlike (22:28). Ali Zagrebaši su odgovorili s dva pogotka za redom i opet su bili tu. Na vrata je u tim trenucima ponovno stao Matej Mandić. Plesao je Zagreb sljedećih desetak minuta između 4 i 6 pogodaka zaostatka. Ali pravi priključak nikako nije uspio uhvatiti. Mađari su iskusno odigrali završnicu i slavili s 30:35. S devet pogodaka Ihar Bialiauski bio je najučinkovitiji kod Zagreba. Sedam pogodaka dao je Luka Lovre Klarica. Kod gostiju sjajan naš Mario Šoštarić s 10 pogodaka.

Nakon 4. kola Zagreb ostaje na dva boda, OTP Bank Pick Szeged je na šest. Za tjedan dana, 16. listopada, Zagreb u Areni dočekuje Barcu, a mađarski klub će u goste Aalborgu.

MACHINESEKEER EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 4. KOLO

ZAGREB – OTP BANK PICK SZEGED 30:35

Prethodni članakMlađi uzrasti (Ž): Prve najkorisnije igračice nove sezone 1. HRL U17, U13 i U11
Sljedeći članak1. HRL Žene: Pobjeda Bjelovara protiv Zeline