
U Hrvatskom rukometnom savezu nema predaha i odmora. Tek što smo dočekali i zahvalili našim rukometašima na velikom ostvarenju na 29. Svjetskom prvenstvu, počele su pripreme za nadolazeće utakmice obje seniorske reprezentacije. Rukometaši imaju kvalifikacije za EURO 2026., a rukometašice se bore za Svjetsko prvenstvo kojemu su domaćini Njemačka i Nizozemska.
Ždrijeb nije mazio izabranice Ivice Obrvana i dodijelio im je jednog od najtežih mogućih suparnika. Riječ je o reprezentaciji Španjolske. Ta je reprezentacija do sada bila 12 puta na svjetskim smotrama i ima dvije medalje – broncu iz Brazila 2011. godine i srebro 2019. godine. Gotovo 90 posto igračica te selekcije igra u velikim europskim klubovima i bez obzira na slab nastup na EHF EURU kada su osvojile 13. mjesto (Hrvatska je bila 19.), naše djevojke čeka izuzetno teška zadaća.
Prvi susret na rasporedu je 10. travnja u 17.30 sati u Koprivnici. Da bi našim djevojkama barem malo olakšao posao i napunio tribine s „osmim igračem“, našim navijačima, Hrvatski rukometni savez odredio je popularnu cijenu karata za taj ogled. Ona će koštati 7 eura. Njihova prodaja počinje u petak 7. veljače 2025. godine točno u podne. Stoga ne propustite priliku da kupite kartu na vrijeme i dođete u dvoranu Josip Samaržija – Bepo te pomognete našim rukometašicama se plasiraju na Svjetsko prvenstvo