1. HRL ŽENE: Pobjeda Dalmatinke i priključak borbi za Europu

0

U zaostalom susretu 15. kola, Dalmatinka je u Pločama pobijedila Bjelovar 31:27 i tako se priključila borbi za izlazak u Europu sljedeće sezone. Naime, sastav iz Ploča je trenutačno na diobi četvrtog i petog mjesta s Kokom, odnosno Splitom 2010 koji im bježi tri boda, ali ima i utakmicu manje.

Domaćin je imao početak iz najljepših snova. Nakon samo deset minuta igre, rukometašice koje vodi Ivan Jerković vodile su 6:2. Sredinom poluvremena gošće su uhvatile priključak i bile na minus tri. Ali u završnici prvoga dijela ponovno je domaći sastav podigao ritam igre i u jednom trenutku pobjegao na plus sedam (12:8). Bjelovarke su pak do kraja te dionice ipak uspjele sve spustiti na minus pet (17:12).

Ništa se dramatično nije promijenilo u nastavku. Dalmatinka je kontrolirala zbivanja na terenu, držala prednost od pet ili šest pogodaka viška. U 47. minuti ta je prednost narasla na golemih devet razlike (27:19), a to je praktički značilo da je pobjednik odlučen. Gošće su se trgle i u posljednjih 12. minuta uspjele napraviti niz od 4:8, ali je prednost domaćina bila prevelika da bi se nešto ozbiljnije promijenilo u rezultatu. Završilo je 31:27. Marta Prusac imala je 10 obrana za Dalmatinku. S 10 pogodaka Iva Bule bila je uvjerljivo najbolji strijelac Dalmatinke. Kod gošći su vratarke imale 12 obrana (Karmela Pokopac osam, Marta Turkalj četiri).Prvi strijelac pak bila je Lucija Grizelj sa šest pogodaka.

1. HRL ŽENE: 15. KOLO

DALMATINKA – BJELOVAR 31:27

Prethodni članakIn Memoriam: Željko Vidaković (1954. – 2025.)