Paket24 Premijer liga – Liga B: Izjave nakon susreta 3. kola

354

SESVETE – METKOVIĆ-ZALMO 37:30

Igor Vori, trener Sesveta:
“Uvijek je lijepo pobijediti. To je tako u sportu. Na kraju, treniramo i radimo da kad dođe utakmica, finalni dan, da se borimo za bodove. To smo danas uspjeli. Jako teška utakmica, psihološki, nakon turbulencija, nakon Našica, nakon svega. Međutim, vidi se da smo još u grču. Vidi se u nekim stvarima da se još uvijek tražimo. Samopouzdanje nam je bilo na nuli. Danas smo napadački bili jako dobri, međutim, obrambeno jako loše. Metković je s druge strane mlada, borbena ekipa s par iskusnih igrača. Radili su nam dosta problema. Pogotovo prvo poluvrijeme… to je nedopustivo. Mi imamo pet tehničkih grešaka, direktno njima u ruke, i direktno primamo golove iz kontri. To je nedopustivo. Ova pobjeda nam je trebala. Mislim da trebamo dalje nastaviti raditi i pomalo se vraćamo u život. Isto tako, kako nas porazi ne smiju deprimirati, tako ni pobjede ne smijemo slaviti kao da smo stvorili ne znam što. Već u srijedu nas čeka novo dokazivanje. Svaka utakmica, svaki trening je novi dan. Čestitam dečkima na pobjedi, a ove neke probleme u igri pokušavat ćemo rješavati na što brži način je moguće. Hvala.”

Tin Baković, igrač Sesveta:
“U početku smo malo nervozno krenuli, gubili smo, ali kako je utakmica išla dalje, tako smo mi rasli, rasli, rasli i tako došli do ove prednosti od sedam golova i pobjede. Stvarno su dobra ekipa. Mladi su, trče, moderno igraju i sviđa mi se kako igraju.”

Filip Romić, trener Metković-Zalmo:
“Što reći… Tjedan dana se pripremamo na to da jednostavno Sesvete moramo držati što duže u egalu i da im ne smijemo dati loptu u ruke. I to smo izdržali prvih dvadeset i tri, dvadeset i četiri minute i onda su se dogodile tri-četiri takve pogreške gdje moji momci izgube kontrolu, uđu malo u crveno i jednostavno daju loptu protivniku gdje idemo na minus četiri.Početak drugog poluvremena, opet dobar ulazak u poluvrijeme, ali onda jednostavno razbranimo protivničkog golmana. Čovjek je zasluženo odlično branio, 15 obrana. Jako teško je tako igrati protiv golmana, u mene je dosta mladih momaka, što je na ponos i meni i Metkoviću. Žao mi je što na kraju ispada tih sedam razlike jer svatko tko je gledao utakmicu mogao je vidjeti da smo bili gotovo u egalu do zadnjih šest-sedam minuta utakmice. Čestitke svakako Sesvetama na osvojenim bodovima i to je to. Mi idemo dalje, već u srijedu nam gostuje Moslavina, pripremamo se za iduću utakmicu.”

Borna Mažurana, igrač Metković -Zalmo:
Prvo, čestitam Sesvetama na zasluženoj pobjedi i fer, korektnoj borbi. Mislim da je nerealno sedam razlike, ali na kraju smo promašili puno zicera, nismo bili složni u obrani i to je presudilo.”

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Prvi bodovi Sesveta u novoj sezoni
Sljedeći članakSeniorke: Podržite hrvatske rukometašice na startu kvalifikacija za EHF EURO 2026