Varaždin u Vidovcu stigao do polufinala Kupa, pridružuju mu se Dubrava i Nexe

0
58

Poznati su gotovo svi sudionici završnice Kupa Hrvatske koja će se već tradicionalno održati u Umagu za vrijeme Festivala rukometa. U obračunu dva kluba Varaždinske županije Vidovec ipak nije uspio pred domaćim navijačima slaviti unatoč velikoj borbi pa je prolaz u polufinale izborio Varaždin, dok je u vrlo napetoj utakmici u posljednjim sekundama Dubrava osigurala slavlje nad Umagom. U Labinu je Mladi Rudar dobro namučio Nexe, ali boljom igrom u drugom dijelu hrvatski viceprvak osigurava plasman na Final Four Kupa Hrvatske.

Umag – Dubrava 27:28 (13:17)

Domaćin je dobro otvorio utakmicu poveo s 2:0, dok se s druge strane Dubrava mučila da postigne pogodak. Prvi pogodak stigao je u devetoj minuti preko Žarka Ćurića te se nakon toga Dubrava potpuno probudila i u samo sedam minutu nadoknadila zaostatak (7:7), a potom i povela (8:7). Još se neko vrijeme igralo u egalu, a onda su gostujući rukometaši prebacili u višu brzinu i do kraja prvog poluvremena pobjegli na +4 (17:13).

Umažani su u drugom dijelu susreta krenuli u lov na Veprove te su do izjednačenja stigli u 50. minuti kada je semafor pokazao 24:24. Tada kreće prava drama. U 56. minuti domaćin preotima gostima prednost i golom Matea Lukačeca zabija za 27:26. Uz obranu vratara i novi napad Umag je imao priliku za pobjeći na +2, ali grešku u napadu kažnjavaju zagrebački Veprovi koji preko
Brune
Butorca vraćaju na 27:27. Kreće novi napad Umaga, Dubrava krade loptu, Antonijo Kovačević kreće u kontru, a Tomislav Severac ga ruši i sudački par Gubica-Milošević označuju da je sedam metara. Janko Kević biva siguran i pogađa za 28:27 samo 20 sekundi prije kraja, a to je na kraju bio i konačan rezultat koji je omogućio Dubravi prolazak u polufinale Kupa Hrvatske.

Dubravu je do slavlja vodio Ante Babić s osam postignutih pogodaka, a jedan manje dodao je Janko Kević. Kod domaćina najefikasniji bio je Valentino Ravnić s deset zgoditaka, dok je Vlado Matanović upisao njih sedam.

MRK Umag: Buvinić, Ravnić 10, Sever 2, Horozović, Lukačec 2, Marić, Marašan, Severec 3, Matanović 7, Milinković, Udovičić, Beliga 2, Slavić, Gorenac, Koler, Sinčić 1
Trener: Boris Lisica

RK Dubrava: Totić, Kelemen 2, Volar, Kovačević 2, Vida 1, Kević 7, Radoš, Ćurić 2, Maričić 1, Samardžić, Šandrk 3, Butorac 2, Vrdoljak, Grahovac, Buneta, Babić 8
Trener: Davor Rokavec

Vidovec – Varaždin 1930 27:30 (15:12)

U dvorani u Vidovcu tražilo se mjesto više, a uz glasnu podršku navijača s tribina domaća momčad je preko Darija Hermana, Marka Težaka i Kristijana Štefičara nakon sedam minuta igre imala +3 (4:1). Dabrovi s Drave pritiskali su, ali se nisu mogli nositi s vrlo raspoloženim Vidovcem koji je držao visok tempo igre. Uz raspucanog Štefičara domaćin je sredinom prvog dijela pobjegao i na +5 (11:6), a do isteka 30. minute Varaždin je uspio smanjiti tek na 12:15.

Na teren u drugom dijelu izlazi puno koncentriraniji Varaždin i serijom 2-0 stiže na samo pogodak zaostatka (14:15), no Vidovec se nije predao te je uzvratio s tri uzastopna gola za novih +3 (18:15). I tu je stalo. Vidovcu su se potkrale greške, nije bilo više toliko snage i gosti su prvo izjednačili na 20:20, a nekoliko minuta kasnije i stigli do prvog vodstva u susretu (24:23) golovima Marina Šipića. Borio se Vidovec do kraja, ali Varaždin biva čvršći u obrani i siguran u napadu i serijom golova u posljednje minute susreta ulazi s +4 (29:25). Do posljednjeg sučeva zvižduka ništa se nije promijenilo te je Varaždin do polufinala Kupa Hrvatske stigao pobjedom 30:27.

Varaždinu su put u Umag omogućili Marin Šipić s devet i Bruno Levak sa sedam pogodaka, dok je na suprotnoj strani najbolji bio Kristijan Štefičar s devet golova, dok su po pet zabili Dario Herman i Marko Težak.

RK Vidovec: Grd, Dobovičnik 2, Zrinski, Herman 5, Jeftić 3, Minđek, Kolarić, Štefičar 9, Melnjak 1, Turković, Matučec, Horenec, Obrljan, Težak 5, Lovrenčić 1, Hajsok 1
Trener: Igor Senečić

Varaždin 1930: Špikić, Šipić 9, Zobec 5, Dunato, Jerenec 2, Vincek, Vujović 2, Vidaček, Črnila, Šuker, Tokić 1, Grbac 2, Hirš 2, Levak 7, Koprek, Trojko
Trener: Siniša Radujković

Mladi Rudar – NEXE 28:32 (14:12)

Domaćini današnjih susreta odlučno su ulazili u susrete, pa je tako i Mladi Rudar iz Labina dobro namučio hrvatskog viceprvaka u prvom dijelu utakmice. Rudar je s 2:0 krenuo, a preko Nikole Kostića došao i do trećeg pogotka. U sedmoj minuti Nexe se probudio i s golovima Albina Etera poravnao na 7:7. Našičani nisu nastavili u istom tonu, nisu pokazali dobru igru, napravili previše tehničkih pogrešaka i to domaćin iskorištava za nove pogotke i odlazak na +4 (10:6) u 17. minuti. Igrači Hrvoja Horvata probudili su se tek pred kraj prvog poluvremena i uspjeli smanjiti minus na 12:14.

U nastavak susreta Nexe ulazi mnogo ozbiljnije i u 34. minuti zgoditkom Vedrana Zrnića stižu do prvog izjednačenja (17:17), a samo tri minute kasnije i do prvog vodstva (18:17). Tu je počeo padati Mladi Rudar koji se toliko dobro držao uz bok hrvatskom viceprvaku, a Nexe sigurnim napadom bježi na +3 (20:17). Našičani su održavali stečeno vodstvo do samog kraja, a iako su u 58. minuti imali i +5 (31:26), na kraju su slavili s četiri gola više (32:28).

Vedran Zrnić s deset pogodaka bio je najbolji kod Nexea, a samo jedan manje dodao je Ivan Sršen. Kod Mladog Rudara istaknuo se Filip Bonić s osam zgoditaka, dok je Fran Mileta zabio njih pet.

Mladi Rudar: Jajčević, Vlačić 2, Gajica, Franković A. 1, Štucin, Mileta 5, Derossi 1, Lovrinović 2, Juričić 2 obrane, Ratkajec 4, Griparić 2, Brajnović 1 obrana, Bučaj 2, Kostić 1, Stipčić, Bonić 8
Trener: Ilija Lovrinović

Nexe: Lelić 7 obrana, Eter 3, Zrnić 10, Mrđenović, Barišić Jaman 4, Sršen 9, Lorger 4 obrane. Božić Pavletić 1, Sakić 2, Halilković 1, Vegar, Nenadić, Špiler, Vešligaj, Herceg 1, Greganić
Trener: Hrvoje Horvat