Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2002. i mlađe – 1. dan

0
718

Seriju završnica za dječake prošlog su tjedna otvorili kadeti, a od četvrtka 18. svibnja do nedjelje 21. svibnja umaške dvorane Marija i Lina te Stella Maris zauzet će mlađi kadeti (rođeni 2002. i mlađi). Završnicu je izborilo 16 ekipa, a prvog i drugog dana na redu su utakmice po skupinama.

Maksimir Pastela: Marko Perić, Fran Balažinec, Toma Draženović, Andro Lopac, Rene Goreta, Michael Jerković, Janko Pavlović, Matija Posenjak, Petar Tomšić, Antonio Šimić, Dino Matijašec, Adam Šalić, Andrija Klepo, Ante Novaković, Ante Drinovac.
Vodstvo: Kristijan Subić, Vedran Krkač

Umag: Rocco Milić, Jan Milić, Mauro Makovac, Lars Turk, Petar Krupić, Benjamin Knežević, Erik Vukotić, Petar Šverko, Tin Dragić, Borna Dragić, Fran Galović, Dino Gavran, Fran Josipović, Danijel Rajković, Patrik Paljuh, Alex Korenić.
Vodstvo: Goran Sinčić, Bruno Maros, Robert Ipša

Bjelovar: Parick Kuharski, Ivan Dozan, Vito Đerić, Renato Buhin, Fabian Margetan, Filip Beljan, Filip Ač, Josip Muhar, Filip Kolar, Luka Gregurić, Grgur Končoda, Vedan Šetit, Jan Hnatek, Petar Lulić, Luka Jurišić.

Viškovo: Mirko Jonjić, Jan Hadžić, Antonio Kezić, Antonio Dizdar, Bruno Čobanković, Ante Devčić, Andrej Juričević, Antonio Golubović, Tino Štakić, Vilon Orlić, Marko Pikec, Matija Potočnjak, Dominik Oklobdžija.

RK Varaždin: Dorian Lesjak, Marko Herceg, Tin Šestak, Marsel Bistrović, Jan Hofer, Karlo Cesar, Bruno Mlakar, Viktor Kociper, Lovro Puček, Vito Lučev, Matija Dombaj, Petar Papec, Toni Mandek, Tin Herceg.
Vodstvo: Vladimir Ljubić, Željko Šestak, Hrvoje Jembrih, Tatja Novosel Herceg

MRK Trogir: Ivan Vranješ, Ivan Buličić, Josip Berket, Danijel Mamut, Mijo Buličić, Dino Hrnjić, Marko Šalov, Marin Ljubica, Toma Bezina, Ive Radeljak, Ivan Mauko, Roko Mamut, Ante Alajbeg, Borna Kurolt, Duje Žižak, Kristijan Marković.
Vodstvo: Milivoj Rogulj, Darko Mamut

RK Rudar: Matija Kuhar, Ivan Garašić, Fran Suban, Tomislav Grgečić, Matija Runtas, Janko Načkar, Vito Glivetić, Fabian Kušić, Gabrijel Bartolić, Adrian Ćosić, Marin Delišimović, Petar Karlo Lucević, Emanuel Šima Jurić, Ivan Lucević, David Mapilele, Valentino Grgečić.

RK Đakovo: Matej Serdarević, Marin Božičević, Ivan Stipić, Stjepan Drmac, Luka Poplašen, Karlo Mesić, Borna Gilman, Leo Davidović, Petar Jarčević, Fran Kokanović, Toni Pešut, Luka Majstorović, Filip Orlović, Matej Čuić, Luka Jukić, Filip Ćurić.

MRK Dugo Selo: Dominik Kuzmanović, Dominik Čičak, Josip Bendra, Anto Agatić, Paulo Borovec, Leo Lisica, Ingo Činkl, Patrik Hršak, Ivan Lisica, Daminik Šuker, Stjepan Igrc, Zlatko Raužan, Adrian Sekulić, Fabijan Grubišić, Petar Bjelajac, Zvonimir Deronja.
Vodstvo: Matej Mišković, Tomislav Kuzmanović

RK Ludbreg: Gašpar Haramija, Maks Patafta, Filip Zdelar, Mateo Gotić, Roko Vukrinec, Filip Katalenić, Luka Krušec, Luka Šolaja, Marko Virag, Mislav Novota, Filip Tomiša, Borna Čukolin, Juraj Tomiša, Patrik Premec, Domagoj Novota.
Vodstvo: Andrija Pišpek, Petar Rosik

RK Poreč: Leonard Nikić, Luka Radunović, Arian Lugar, Toni Vinković, Sven Šimičić, Stefano Fatorić, Robert Tankosić, Edi Opatić, Enis Tatić, Antonio Radojković, Kristijan Popović, Benjamin Terzić, Petar Brkić, Luka Golemović, Edi Peloža, Teo Popović.

RK PPD Zagreb: Josip Sreš, Leon Jutriša, Luka Leskovec, Dominik Grdović, Lukas Pandža, Roko Purić, Mislav Trninić, Benjamin Đenđo, Leon Klarić, Ivan Goluža, Jakov Neralić, Matteo Maćaš, Mislav Turčić, Tin Konrad, David Štrković, Ivan Tintor.

HRK Karlovac: Andrija Starčević, Matej Ćelić, Fran Bosiljevac, Fran Bajac, Josip Kovačić, Domagoj Špruk, Matija Luketić, Lovro Botički, Sandro Boka, Luka Busak, Robert Ribić, Luka Baršić, Igor Polovina, Dino Lemić, Dario Magdić, Ivor Hreljac.
Vodstvo: Miodrag Višnić, Miroslav Budišin, Aldo Navialić

RK Ribola Kaštela: Ante Taraš, Josip Džakula, Roko Scotti Kanaet, Karlo Čajić, Karlo Ban, Petar Dragun, Marko Nikolić, Antonio Vidošević, Ante Jerković, Marko Milković, Dominik Radnić, Marko SOibov, Josip Malnar, Josip Čićmir, Duje Čerina, Ivan Teklić.
Vodstvo: Tino Pavić, Perko Markov

RK Balić-Metličić: Andrija Pervan, Grgo Luketin, Marin Tadić, Ane Čavčić, Petar Tokić, Tomislav Krolo, Ilija Čujić, Tonči Ivanišević, Toma Lučin, Mislav Mustapić, Filip Gajić, Tomislav Ančić, Bruno Bešker, Sergio Radić, Stipe Mrčeta, Tonči Mikšić

RK Osijek: Dino Hećimović, Noa Mandić, Borna Senaši, Matej Vuleta, Dominik Čukić, Filip Carević, Ivica Repušić, Juraj Mesarić, Josip Slavić, Renato Špoljar, Antonio Carević, Lukas Lukač, Borna Šarić, Marijan Mršo, Arian Kalić, Ivan Mihić

RK Umag – RK Maksimir Pastela 16:24 (7:13)

U početku je susret bio izjednačen, ali Maksimir Pastela je ipak imala inicijativu u utakmici pa se s dva puta po dva uzastopna pogotka prva uspjela rezultatski odvojiti. Najveću razliku ipak rade krajem prvih 20 minuta kada serijom od pet pogodaka prelaze u vodstvo od pet razlike (10:5). Umažani su nastavak otvorili s tri uzastopna pogotka, ali do kraja utakmice ipak nisu uspjeli sustići Maksimir Pastelu koja je marljivo čuvala svoju stečenu prednost s poluvremena. Minutu prije kraja Janko Pavlović postiže gol za 24:16 i najveću prednost Pastele u susretu. S tim rezultatom je utakmica i završila, a najefikasniji je bio Ante Novaković s pet pogodaka dok se kod Umaga istaknuo Dino Gavran koji se u strijelce upisao šest puta.
Statistika

RK Viškovo – RK Bjelovar 24:18 (10:5)

Rukometaši Viškova dobro su otvorili susret i uz pomoć vratara Mirka Jonjića do desete minute imali 5:2. Bjelovar je teško pronalazio rješenje za protivniku obranu, a s druge strane brzo su akcije slagali Matija Potočnjak i Marko Pikec i odveli Viškovo na +5. Ta se razlika zadržala i do kraja prvog dijela. U nastavku je Bjelovar nešto pojačao tempo i preko raspoloženog Ivana Dozana smanjivao svoj zaostatak. Da se protivnici dodatno ne približe pobrinuo se raspucani Antonio Dizdar koji je do 36. minute utakmice postigao 11 pogodaka pa je tako u 36. bilo 20:16. Na kraju bez prevelikih promjena Viškovo je slavilo 24:18. Najefikasniji bio je već spomenuti Antonio Dizdar s 13 pogodaka, dok se na suprotnoj strani istaknuo Ivan Dozan s devet golova.
Statistika

RK Varaždin – MRK Trogir 17:37 (6:16)

Varaždinci su bolje otvorili i poveli s 2:0, no njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Ubrzo je Trogir ušao u veliku seriju od osam pogodaka kojom je u potpunosti slomio otpor Varaždinaca. Trogir je u toj seriji predvodio raspoloženi Marin Ljubica pa je njegova momčad već na poluvremenu stvorila zalihu od deset pogodaka prednosti. Nije bilo opuštanja za Trogirane niti u nastavku kada su još povećali svoju prednost. Čak i kada su igrali s dva igrača manje su zabijali i došli do čak +13. Tri minute prije kraja Josip Berket donosi Trogiranima prednost od ogromnih 20 razlike i super uvjerljivu pobjedu na otvaranju turnira. Dino Hrnjić bio je najbolji strijelac s 11 golova, Ljubica je dodao osam, a Berket sedam. Jedini koliko, toliko raspoloženi igrač u redovima Varaždina bio je Tin Šestak koji je na svoj konto upisao šest pogodaka.
Statistika

RK Rudar – RK Đakovo 21:17 (12:9)

Prvo odvajanje napravio je Rudar koji je postavio 6:4. Iako je Đakovo puhalo za vratom protivnicima i stizalo na pogodak zaostatka (5:6, 8:9), do isteka prvog poluvremena Rudar se uspio odvojiti na +3 i to zahvaljujući Janku Mačkaru i Fabianu Kušiću. U nastavku susreta igralo se gotovo gol za gol i do većih promjena nije se došlo. Rudar je sigurno privodio utakmicu kraju, a konačnih 17:21 postavio je Marin Božičević. Fabian Kušić sa šest i Matija Runtas s pet pogodaka bili su najbolji kod Rudara, dok je na suprotnoj strani pet zgoditaka zabio Luka Poplašen.
Statistika

MRK Dugo Selo – RK Ludbreg 23:17 (14:10)

Aktualni osvajači, momčad Dugog Sela uspješno je otvorila ovogodišnji pohod za obranu naslova. Nakon početnog vodstva 3:0 trener Ludbrega bio je prisiljen rano pozvati minutu odmora. To je pomoglo njegovoj momčadi da se približi na 3:2, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja ili preokreta. Ubrzo je Dugo Selo pobjeglo na 8:4 i tu prednost su čuvali do kraja poluvremena iako je Ludbreg pred sam kraj uspio smanjiti na minus dva. Nakon samo nekoliko minuta u nastavku igrači Dugog Sela napravili su seriju od tri pogotka i pobjegli Ludbregu na +7. Za momčad sa sjevera Hrvatske više nije bilo šanse za pobjedu pa su Dugoseljani utakmicu mirno priveli kraju i sigurno slavili. Ingo Činkl istaknuo se sa osam pogodaka, a jedan manje zabio je Fabijan Grubišić. Prvo ime Ludbrega bio je Luka Šolaja koji je zabio pet zgoditaka.

Statistika

RK Poreč – RK PPD Zagreb 19:21 (9:10)

Čvrstim obranama krenule su obje momčadi pa se na prvi gol čekalo četiri minute. Prvi mrežu trese Leon Klarić za Zagrebovih 1:0, a na to su se nadovezala još tri gola za 4:1. Do desete minute Zagrebaši du držali +4, a onda je Poreč odlučio učvrstiti obranu i nije dopuštao protivnicima da pronađu put do mreže. Dobrom obranom nagradio ih je i napad koji je serijama Svena Šimičića i Leonarda Nikića do isteka 20. minute doveo na minus jedan (9:10). Početkom drugog dijela Arian Lugar doveo je Poreč u izjednačenje, a borbenom igrom, prvenstveno u obrani, Porečani su stigli i do prvog vodstva na susret (17:16). Tintor i Đenđo vratili su vodstvo na Zagrebovu stranu, obrana se probudila pa su momci Nine Markovića u posljednje dvije minute ušli s +2 da bi na kraju slavili 21:19. PPD Zagreb do slavlja su vodili Ivan Tintor i Jakov Neralić svaki s po četiri pogotka, dok je kod Poreča najefikasniji bio Arian Lugar s osam zgoditaka,
Statistika

HRK Karlovac – RK Ribola Kaštela 21:11 (10:7)

Prve bodove na završnici upisao je i Karlovac pobjedom nad Ribolom Kaštelom. Prvo poluvrijeme bilo je relativno neizvjesno. Poveo je Karlovac s 3:1, no brzo su se Kaštelani vratili pa izjednačili na 3:3 i 4:4. Serijom od dva pogotka Luke Baršića i Darija Magdića odlaze na +2. Igrači Ribole nisu uspjeli stići do izjednačenja, a time-out koji je Karlovac pozvao 15 sekundi prije kraja urodio je plodom jer je sa sirenom Fran Bosiljevac zabio na 10:7. U istom ritmu nastavili su i u nastavku. Tri uzastopna pogotka odvela su Karlovac na +6 što je prelomilo utakmicu na njihovu stranu. Podigli su i razinu igre u obrani, a Andrija Starčević na golu je dobro branio te su Kaštelani teško dolazili do pogodaka. U 34. minuti Sandro Boka Karlovcu donosi dvoznamenkastu prednost (19:9) i definitivno rješava pitanje pobjednika u ovom susretu. Najbolji strijelac Karlovca bio je Baršić s pet postignutih pogodaka, a s druge strane su po četiri zabili Marko Milković i Ante Jerković.
Statistika

RK Balić-Metličić – RK Osijek 23:14 (11:5)

Nakon početnih 1:0 Osijeka, momci iz Balić-Metličić stvorili su seriju 4-0. Osijek je teško dolazio do gola, nikako nije mogao pronaći put do mreže preko čvrstih protivnika. Mrežu su tek tu i tamo zatresli Noa Mandić i Matej Vuleta. Momci iz Splita uvjerljivo su izgledali u napadu i lako postizali golove pa su do isteka 20. minute stvorili +6. Omjer snaga nije se promijenio ni u nastavku susreta. U deset minuta Osijek je zabio četiri gola nasprema protivničkih sedam pa je u 40. stajalo 18:9, a ta se razlika zadržala i po posljednjem sučevu zvižduku. Ante Čavčić s osam pogodaka bio je najbolji kod RK Balić-Metličić, dok je kod Osijek to bio Noa Mandić.