Osijek remizirao s Umagom, Bjelovarke slavile protiv Dalmatinke

0
7

20. kolo 1. HRL za žene odužilo se na nekoliko termina. Lokomotiva je ovo kolo bila slobodna, dok je Podravka Vegeta također 20. kolo pauzirala s obzirom da se unaprijed susrela sa Splitom 2010 i pobijedila.

Sesvete Agroproteinka je prema očekivanjima pobijedila Murvicu 32:20 i zadržala treće mjesto, a čak deset igračica u domaćim redovima upisalo se među strijelce. Na vratima je ponovno bila odlična Lucija Bešen s 12 obrana. Prvi strijelac u domaćim redovima bila je Bernarda Čalušić sa šest pogodaka iz 10 pokušaja, a bolji postotak realizacije imala je Dora Lukić 5/7, dok je kod gošći Antonija Butković imala 4/8. Trešnjevka je poražena od Zrinskog 36:32. U redovima Trešnjevke sjajna je bila Anja Vida Lukšić s 12 pogodaka iz 15 udarca što se ne viđa često na našem terenu, dok je na drugoj strani Lea Vukojević imala 11/15. Zrinski je tako zadržao mjesto u zlatnoj sredini, a Trešnjevka je ostala na pet pobjeda u 20 nastupa.

Susret između Osijeka i Umaga donio je pravo iznenađenje završivši s remijem 33:33. Gošće su vodile cijeli susret, no na kraju ipak nisu uspjele. Zorana Milić je u posljednjem napadu zabila za izjednačenje i bod domaćih. Dora Lacković je zabila pomalo nevjerojatnih 17 pogodaka gošćama i imala 100 postotnu realizaciju sedmeraca (6/6). Na drugoj strani samo malo manje uspješna je bila Ana Jajčević koja je postigla 12 pogodaka iz 19 pokušaja, te također imala sjajnu realizaciju sedmeraca (6/6). Bjelovar je prema očekivanjima iskoristio prednost domaćeg terena, te upisao još jednu pobjedu koja ga ostavlja u priključku sa Sesvetama. Dvadesetak minuta je bila ravnopravna utakmica, no onda su domaće pobjegle na četiri pogotka razlike. Ipak, Dalmatinka serijom 5:0, od 35. do 45. minute gotovo sve vraća na početak. Bjelovarke uzvraćaju i sa šest pogodaka za redom rješavaju pitanje pobjednika. S 11 obrana opet je bila odlična Melita Jug, a prvi strijelac, Mihaela Gavrić imala je 5/5, dok je kod Dalmatinke Andrea Klarić imala 5/6.

1. HRL ZA ŽENE: 20 KOLO

19.02. PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 31:22
13.03. SESVETE AGROPROTEINKA – MURVICA 32:20
13.03. TREŠNJEVKA – ZRINSKE 32:36
13.03. OSIJEK – UMAG 33:33
16.03. BJELOVAR – DALMATINKA 25:18
ZAMET – KOKA 0:10