Dukat 1. HRL žene – 6. kolo – pobjeda Osijeka u Puli

41

Lokomotiva pregazila Kutjevački podrum, dok Osječanke pobjedom u Puli pokazuju da su spremne za gornji dio tablica! DUKAT 1.HRL – ŽENE 6. KOLO Dom sportova, Zagreb, gledatelja: 100, Suci: Glavinić – Veraja Nadzornik: Martinić LOKOMOTIVA – KUTJEVAČKI PODRUM 36:19 (18:8) LOKOMOTIVA: Grubišić, Kosanović 2, Golubić 1, Peraica 8, Vrkljan 1, Penezić 1, Pušić 7(4), Knježević 2, V.Milanović-Litre 3, Starček 4, Zeljko, Lovrić 3, Avdibašić 2, Vrdoljak 1,. Trener: Josip Šojat. KUTJEVAČKI PODRUM: Radić, Bošković 1, Marušić 2, Komljenović, Raguž 6(2), Čolak, Đipalo, Zdunić, Smoljo, Matutinović 4, Ljolje 6, Katarić, Vujanović, Sliško. Trener: Nedeljko Lalić ISKLJUČENJA: Lokomotiva 10 minute, Kutjevački podrum 8 minuta SEDMERCI: Lokomotiva 4(4), Kutjevački podrum 2(2) Poslije uvjerljivog poraza u derbiju protiv Podravke Vegete očekivao se pad rukometašica Lokomotive no ne su to danas demantirale odličnom igrom i uvjerljivom pobjedom.Trener Josip Šojat dao je priliku svim igračicama pa su se sve upisale u listu strijelaca. Aneta Peracia vrlo raspoložena sa osam golova dok je Nikica Pušić sedam puta bila uspješna. U redovima gošći iz Požege najuspješnije su bile sa šest postignutih golova Nela Ljolje i Martina Raguž. DUKAT 1.HRL – ŽENE 6. KOLO SC Gripe, Split, gledatelja: 100, Suci: Cupek – Kožuhar Nadzornik: Giljević SPLIT – TREŠNJEVKA 27:29 (12:15) SPLIT: Šolić, Duplančić, Bobetić, Lulić 7(2), Meštrović, Perović 5(2), Vrdoljak 2, Lisica, Bebić 3, Biuk 2, I.Jukić 2(1), T. Jukić 3, Anterić 3, Andabak, Trener: Tanja Buljević. TREŠNJEVKA: Zovko, Gajić, Daskijević, Jurčević 2, Bušić, Đono, Šamarinec 6, Vidović, Bašić 9(2), Majer, Papak 8, Jukopila 4, Golubić, Gotal. Trener: Ilija Puljevi ISKLJUČENJA: Split 6 minuta, Trešnjevaka 6 minuta, SEDMERCI: Split 5(5), Trešnjevka 3(2) U Splitu je dobro počelo za domaće rukometašice koje su imale vodstvo sve do zadnjih deset minuta prvog dijela kada su gošće preuzele inicijativu i povele sa tri gola razlike kako je i završilo prvo poluvrijeme. Cijeli drugi dio Trešnjevka je imala vodstvo i do pet golova (18:23) no pred kraj utakmice gošće su dopustile domaćim rukometašicama da dođu na samo gol razlike u zadnjoj minuti golom Mirele Lulić, ali je u zadnjem napadu Nina Jukopila zabila gol za krajnji rezultat 29:27 u korist zelenih sa Trešnjevke. Sonja Bašić (9) i Ana Papak (8) najbolji strijelci za Trešnjevku dok je Mirela Lulić sa sedam golova predvodila Splićanke. DUKAT 1. HRL – ŽENE 6. KOLO Dom sportova, Pula, gledatelja: 400, Suci: Lovrić – Tanasić Nadzornik: Tomović ARENA – OSIJEK CO 24:27 (9:11) ARENA: Dukić, Mandić, Mudronja 1, Mujaknović, Pavlek 4, Kiridžić 5, Gržinić, Benazić 5(2), Žufić, Gavranić, Devović 2, Nikčević 7, Marković,. Trener: Adrijana Prosenjak. OSIJEK CO: Bandalo, Nenadić 2, Novoselić, Franić 2, Živalj 1, Blažeković 8, Stilinović 2, Knez 7(2), Perić, Lacković, Ma. Koščak, Gašić 5, Bednjanec. Trener: Vedran Ćurak ISKLJUČENJA: Arena 2 minuta, Osijek CO 12 minuta SEDMERCI: Arena 3(2), Osijek CO 2(2). U Puli iznenađenje! Osječanke su pobjedom povrdile sve bolju formu i odličan rad mladog trenera Vedrana Ćurka. Rasapucala se Ema Blažeković sa osam postignutih golova i Ivana Knez je dala svoj doprinos sa sedam golova. U obrani odlične Žana Živalj i Kornelija Gašić. I u Puli početno vodstvo su imale domaće rukometašice no nakon 3:1 za Arenu Osječanke prave 4:0 i preuzimaju vodostvo koje nisu ispuštale sve do kraja prvog dijela. Drugi dio utakmice prošao je u stalnom vodstvu rukometašica Osijeka koje su imale i pet golova prednosti (15:20), samo su pred kraj Puljanke zaprijetile kada su smanjile na gol razlike (23:24) no nakon toga Osječanke zabijaju dva gola uzastopce i dva boda idu u Osijek. DUKAT 1.HRL – ŽENE 6. KOLO Tehnička škola, Virovitica, gledatelja: 300, Suci: Klapež – Pervan Nadzornik: Pranjić TVIN TRGOCENTAR -SESVETE AGROPROTEINKA 22:38 (10:15) TVIN TRGOCENTAR: Smiljčić, Rončević 1, Međimurec 2, Uđbinac 1, Ma. Begović 7(2), Vidak 3, Me. Begović, Grdić 1, Ivančević 1, Đud 4, Radanović 1, Bračko, Obžetić, Zečević 1. Trener: Franjo Meter. SESVETE AGROPROTEINKA: Bukovina, Milić 5, Sobota 2, Janković 4, Bošnjak, Pavičić 1, Grmoja 1, Bazzeo 2, Nikšić 9, Marušćec 12(4), Nuić, Kranjec 2, Karaula. Trener: Zoran Mlinarić ISKLJUČENJA: TVIN 6 minuta, Sesvete 8 minuta. SEDMERCI: TVIN 2(2), Sesvete 4(4), Katastrofalno otvaranje domaćih rukometašica u Virovitici. Sesvečanke daju osam golova uzastopce nakon čega Virovitičanke daju svoj prvi gol pa se može reći da je time pitanje pobjednika riješeno več na početku utakmice. Nakon toga razlika samo raste u korist Sesveta na krajnjih +16. Ana Marušćec (12) i Ana Nikšić (9) dale su skoro isto golova kao i cijela Virovitička ekipa. Rezultati 6. kola Tablica lige Izvor: Hrvatski rukometni portal

Prethodni članakDuvnjak: Nećemo ponoviti pogreške iz Leona