Spačva minimalno bolja od Umaga, Zamet i Ribola remizirali

72

Liga za prvaka, 3. kolo

MRK Umag – RK Spačva 24:25 (13:12)

Spačva je na gostovanju u Umagu došla do svojih prvih bodova u Ligi za prvaka. Umag je bolje otvorio i poveo s 2:0, no serijom od tri pogotka u 13. minuti Spačva je prešla u vodstvo (6:5). Uglavnom se igralo gol za gol i ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a Umag je bio taj koji je uspio odnijeti minimalnu prednost na odmor. Gotovo ista igra nastavila se kroz veći dio drugog poluvremena. Tek u 52. minuti Spačva se pogotkom Tomislava Babića odvojila na +3. Pet minuta kasnije Mateo Lukačec poravnao je na 22:22, ali Spačva se brzo vratila u vodstvo od dva pogotka koje Umag više nije uspio anulirati. Babić je bio najefikasniji igrač Spačve s devet postignutih pogodaka, a jednako toliko u dresu Umaga zabio je Valentino Ravnić.

Liga za ostanak, 3. kolo

GRK Varaždin – RK Poreč 30:20 (14:12)

Uvjerljivu pobjedu upisali su rukometaši GRK Varaždina protiv prvoplasiranog Poreča. Iako je prvo poluvrijeme bilo neizvjesno, igra Poreča se u nastavku potpuno raspala te je Varaždin slavio s visokih deset pogodaka prednosti. Igralo se gol za gol sve do 24. minute kada se Varaždin prvi put odvaja na +3 pogotkom Frane Vujovića. U prvih desetak minuta nastavka Poreč se još držao u igri, ali kako je utakmica odmicala njihov zaostatak je rastao. Konačno, dvije minute prije kraja Varaždin pogađa za +10 i to čuva do samog kraja. Jurica Vidaček zabio je šest za Varaždin, a po pet su dodali Bruno Vili Zobec i Ante Tokić. Na vratima Poreča istaknuo se Erik Krbavčić s 14 obrana, a po četiri zgoditka zabili su Matija Rađaković i Tomislav Kušan.

MRK Zamet – RK Ribola Kaštela 30:30 (20:16)

Momčad Zameta ispustila je u zadnjim minutama vodstvo od dva pogotka i na kraju remizirala s posljednje plasiranom Ribolom Kaštelom. U cijelom susretu Ribola je uspjela povesti samo jednom i to na samom početku kod rezultata 1:0. Ostatak utakmice u potpunosti je pripao Zametu koji je konstantno vodio. Već u prvom poluvremenu su se uspjeli odlijepiti na pet pogodaka prednosti iako je Ribola smanjila na minus četiri na samom kraju prvog dijela. I u nastavku je izgledalo kao da će Zamet upisati laku pobjedu jer je u 48. minuti vodio s 27:22. Međutim, Ribola je serijom od četiri pogotka stigla na 27:26 i odvela utakmicu u neizvjesnu završnicu. Marin Kružić u 57. minuti zabija za 30:28, ali Marin Jelinić i Dino Banović donose Riboli izjednačenje. Jelinić je bio prvo ime Kaštele s deset pogodaka, dok su kod Zameta po sedam postigli Kružić i Filip Glavaš.

Prethodni članakZirn: ”Jedini razlog zbog kojeg treniram rukomet je ljubav”