Gorica iznenadila Sesvete u prvom kolu Lige za ostanak

5

U prvom kolu Lige za ostanak, Gorica je iznenadila Sesvete, Rudan Labin i Varaždin su remizirali, dok je Zamet slavio nad Rudarom.

U susretu između Sesveta i Gorice, domaćin je uglavnom držao prednost. U 23. minuti bilo je 9:9, odnsono posljednje izjednačenje prije drame na kraju. U pretposljednjoj minuti, Klarica je zabio za 23:23 i u gurnuo domaćina u potpunu nervozu. Davor Dominiković uzima minutu predaha ali im to ne pomaže jer gube loptu. Na drugoj stani Klarica je ponovno siguran i Gorica dolazi do prvog i jedinog vodstva na utakmici. Ipak, u posljednjim sekundama Mršić ima sedmerac za bod domaćina ali ga ne uspijeva realizirati i Gorica osvaja izuzetno vrijede bodove.

Varaždin 1930 s novim trenerom Alanom Belkom silovito je započeo susret u Rijeci. Nakon 12. minuta imali su 6:1 ali Labinjani odgovaraju na sličan način i na predah se otišlo s 10:10. Dosta izjednačena borba vodila se i u nastvaku, premda su gosti imali prednost. U 54. minuti čak četiri pogotka razlike, a u 59. dva, no ni to im nije bilo dovoljno. Domaćin je sve to okrenuo i u zadnjim sekundama stigao do boda. 14 obrana domaćih vratara, a dvije više gostujućih. Fran Mileta prvi je strijelac Rudana s osam postignutih pogodaka, dok je kod Varaždinaca Frano Vujović također imao osam.

Zamet je jedini u potpunosti iskoristio domaći teren i osvojio važne bodove. Rudar je vodio gotovo cijelo prvo poluvrijeme, a kada je Nikola Babić u 31. minuti zabio za prvu prednost domaćina, Rudar više nije imao pravi odgovor. Iz minute u minutu njihova prednost je rasla, do konačnih 36:23. Gosti su u nastavku zabili samo osam, a primili čak 21 pogodak.

LIGA ZA OSTANAK: 1. KOLO

SESVETE – GORICA 23:24
RUDAN LABIN – VARAŽDIN 1930 26:26
ZAMET – RUDAR 36:23