EHF EUROPSKA LIGA: Pobjeda Gorice u Rumunjskoj, porazi Dubrave i Spačve Vinkovci

138

Od tri hrvatska predstavnika koji sa započela natjecanje u prvom kolu EHF Europske lige, i to svi kao gosti s pobjedom se vraća Gorica. Mladići koje vodi Andrija Nikolić ugodno su iznenadili i pobijedili treću momčad Rumunjske AHC Potaissa Turda rezultatom 26:24 i s puno optimizma mogu očekivati uzvrat za tjedan dana. Dubrava je poražena od Kriens -Luzerna rezultatom 29:27 , ali također ima pravo na nadu uoči uzvratnog susreta. Objektivno najtežeg suparnika imala je Spačva Vinkovci i doživjela je poraz od 35:28.

AHC POTAISSA TURDA – GORICA  24:26

Gorica je u Rumunjsku, na put dugačak 900 kilometara, otputovala pojačana trojcem iz PPD Zagreba  – Zvonimorom Srnom, Lukom Lovrom Klaricom i Davorom Ćavarom, igračima koji su prošle sezone nosili njezin dres. I to se pokazalo kao pun pogodak. Oni su postigli 13 od 26 pogodaka Gorice. Kada tome dodamo sjajnog Tomislava Sladoljeva na vratima s 13 obrana jasno je zašto će Gorica pamtiti svoj prvi europski nastup. Gorica je pitanje pobjednika riješila u drugom poluvremenu, kada je minimalni zaostatak 12:11 s poluvremena pretvorila u 15:12 u nastavku. Najveća prednost Gorice bila je plus pet  (15:20) u 45-oj minuti. Hrvatski predstavnik imao je čak 68 posto ukupnu realizaciju, a Rumunji  50 posto. S osam pogodaka Davor Ćavar bio je prvi strijelac Gorice. Pet pogodaka, uz sto postotnu realizaciju, dodao je Ivan Laljek. Po tri su dodali Dominik Novak i Luka Lovre Klarica. Uzvratni susret igra se u subotu 05. rujna u 17.00 sati u Gorici.

KRIENS -LUZERN – DUBRAVA 29:27

Sastav koji vodi nekadašnji kapetan hrvatske rukometne reprezentacije Goran Perkovac dobio je oba poluvremena s jednim pogotkom razlike. Nisu ostavili dojam momčadi koju Dubrava, uz malo više mirnoće, ne bi mogla proći sljedeće subote. Prvi dio bio je uglavnom izjednačen. Domaćin je najveću prednost imao u završnici prve dionice kada je u jednom trenutku pobjegao na tri pogotka razlike (15:12). Ali s dva pogotka za redom Dubrava je vratila rezultatsku neizvjesnost i na predah otišla s minimalnim zaostatkom. Slično je bilo i u nastavku. Švicarci su pet puta imali tri pogotka prednosti, ali više od toga nisu uspijevali napraviti. Dubrava je dvije i pol minute prije kraja bila na minus jedan (28:27) i činilo se da bi mogla do remija ili čak pobjede. Imao je Ante Ivanković priliku za izjednačenje 19 sekundi prije kraja, ali nije bio precizan, a na drugoj strani zabili su Švicarci i osigurali plus dva za uzvrat. Prvo ime u domaćim redovima Bjelorus Hleb Harbuz sa 7 pogodaka iz 9 pokušaja. Dubravu je predvodio sjajni Ante Ivanković s 10 pogodaka iz 16 udaraca.  Uzvrat je u subotu 05. rujna u 19.30 sati.

METALURG – SPAČVA VINKOVCI 35:28

Vinkovački sastav nije uspio pronaći pravu igru protiv favoriziranog sjeverno makedonskog sastava i doživio je dosta neugodan poraz. Dobro su se Vinkovčani držali u prvih dvadesetak minuta. No, u posljednjih deset minuta postigli su samo dva, a primili čak sedam pogodaka i otvorili mogućnost Metalurgu da mirno uđe u nastavak. Najveća prednost koju je sastav iz Skopja stvorio u drugom poluvremenu bila je plus devet u 50-oj minuti susreta (30:21). Milan Popović bio je najefikasniji u domaćim redovima sa šest pogodaka. Od trojice Hrvata u redovima Metalurga po pet pogodaka dali su nekadašnji zagrebaši Zlatko Horvat i Marko Tarabocchia. Marijan Marić ostao je bez pogotka.  Uzvrat je u subotu 05. rujna u 19.30 sati.