Paket24 Premijer liga: Poreč rastužio Goricu, Dubrava do bodova, remi na Zametu

514

U tri zaostala susreta 6., 9., i 11. kola, imali smo sva tri znaka. Dubrava je kao domaćin pobijedila Dubrovnik 30:28. Zamet i Sesvete odigrali su neodlučeno 27:27, a Poreč je kao gost dobio Goricu i sasvim uhvatio priključak s vrhom ljestvice.

Dubrava je pokazala barem dva lica u susretu s Dubrovnikom. Na početku dominantni i s vodstvom od 6:2 nakon samo devet minuta igre. Ali gosti osjećaju da tu ima dosta prostora i za njih, i serijom 4-0 stižu do izjednačenje u 18. minuti. I ne samo to. Malo kasnije još su uvjerljiviji pa postižu pet pogodaka za redom i guraju domaćina u zaostatak 9:13. Na predah su otišli s plus četiri (12:16) i ozbiljno zabrinuli domaćina. Dubrava se ipak budi u nastavku. I oni su napokon počeli pogađati u serijama. Do izjednačenja su se ipak morali dosta namučiti. Ostvarili su ga u 46. minuti pri rezultatu 23:23. Od toga trenutka na terenu kao da postoji samo Dubrava. Do kraja su zabili još sedam, a Dubrovnik pet pogodaka i na kraju upisali petu pobjedu. Po pet pogodaka kod domaćina dali su Ante Ivanković, Marin Lisac, Filip Vučelić i Ante Babić koji je jedini bio sto postotan. Goste je predvodio sjajni Marin Ratkajec koji je postigao čak 11 od 28 pogodaka Dubrovnika.

Vrlo uzbudljiv susret odigrali su Zamet i Sesvete. Na kraju su podijelili bodove. Prvi dio pripao je gostima. Vodili su od prve minute. Najprije 0:3, pa 4:7, 11:15, do konačnih 13.15 na poluvremenu. Zamet je imao samo jedno izjednačenje 10:10. Drugi dio domaći su otvorili serijom od četiri pogotka za redom, okrenuli prednost na svoju stranu i kontrolirali rezultat do sredine drugoga dijela. Ali Sesvete, premda dosta oslabljene, ponovno uspijevaju povezati svoje redove i sada su oni nakon niza od četiri pogotka u prednosti 21:23. U uzbudljivoj završnici Zamet je zabijao iz sedmeraca, a gosti iz igre. Na kraju su imali posljednji napad za pobjedu, ali je pokušaj Kreše Krešića zaustavila vratnica. Kod Zameta ponovno izvrstan Tin Tomljanović s 11 pogodaka. Prvo ime gostiju Darko Krndelj s deset pogodaka iz deset pokušaja.

Nakon Zameta, bodove iz Gorice odnio je i Poreč. Bila je to također utakmica s dva potpuno različita poluvremena. U prvom je Gorica rutinski kontrolirala stvari na terenu i vodila od tri do pet pogodaka razlike. Na poluvremenu su domaći imali 11:7. Ništa nije slutilo da bi mogli doživjeti još jedan skup domaći poraz. Poreč je otopio njihovu prednost praktički  nakon četiri minute igre u nastavku. Ali Gorica je još uvijek, na samo držala vodstvo, već u 48. imala plus četiri. Što se od toga trenutka dogodilo domaćem sastavu teško je objasniti. Dopustili su gostima da postignu sedam pogodaka za redom, pazite sedam za redom, i odjure do za njih velikih 19:22. A to znači do pobjede, jer je Gorica u posljednje tri minute dala još samo jedan pogodak. Najbolji domaćim redovima Tomislav Sladoljev s 11 obrana. On nije mogao i zabijati. Lucian Bura je s pet pogodaka iz 12 udaraca bio prvi strijelac Goričana. Gosti su također imali junaka u vrataru, jer je Ivan Vekić obranio 14 udaraca. Prvi strijelac Poreča pak bio je Matej Medved sa sedam pogodaka.