EHF Europski kup: Bjelovar se oprostio od Europe

136

Rukometašice Bjelovara poražene su i u drugom susretu osmine finala EHF Europskog kupa od grčkog PAOK-a. Nakon što su u petak izgubile 28:21, u  uzvratnom susretu bilo je 30:24 za grčki sastav. Oba susreta igrala su se u Solunu. Bjelovar se tako oprostio od europskih nastupa ove sezone.

Bjelovarke su vrlo slabo otvorile uzvratni susret u kojem su one formalno bile domaćin.  Prvi pogodak postigle su nakon više od osam minuta igre. Domaće rukometašice, su dozirale svoje napore i malo po malo gradile  prednost. Na kraju prvoga dijela bilo je plus pet (9:14).

Bjelovar je rijetko u nastavku dva-tri puta uspio povezati nekoliko pogodaka u nizu. Ali bile su to slabašne serije, a to je zapravo bio jedini način da se pokuša ugroziti, očigledno bolji i spremniji domaćin. Grkinje su koristile sve pogreške hrvatskih rukometašica i vrlo dobro čuvale Bjelovarke na pristojnoj udaljenosti da bez problema mogu upisati još jednu pobjedu. Najveća prednost PAOK-a bila je devet pogodaka početkom drugog poluvremena. S osam pogodaka Mihaela Gavrić bila je najefikasnija u redovima Bjelovara. Četiri je dala Josipa Mamić. Kod PAOK-a prvo ime Makedonka Dajana Jovanovska sa osam pogodaka uz samo jedan promašaj.