1. HRL – Žene: Očekivana pobjeda Lokomotive

172

Rukometašice Lokomotive Zagreb nastavile su s nizom pobjeda ove sezone u domaćoj ligi. U 14. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene, zagrebački sastav  slavio je u Sesvetama 38:20. Taj susret odigran je ranije od ostalih zbog obveza Lokomotive u Europi ovoga vikenda.

Dvadesetak minuta bio je to dosta izjednačen susret. Lokomotiva je bila u vodstvu, ali ne i osjetnijem da bi se mogla opustiti. Tek u 22. minuti otišla je ekipa Nenada Šoštarića na tri pogotka razlike ( 9:12). Do kraja prvoga dijela uspjele su to gošće još malo podebljati, pa su na predah odnije pet pogodaka viška (12:17).

Početkom drugog dijela, Lokomotiva je potvrdila svu svoju vrijednost i za deset minuta otklonila svaku nadu domaćina. Nakon serije od pet pogodaka za redom u 40. su već bile na plus deset. Sve ostalo bilo je pitanje rutine, pa je trener Lokomotive imao mogućnost rotirati praktički cijelu ekipu, ali i sačuvati svježinu najboljih igračica za ono što ih čeka u subotu i nedjelju u Europskom kupu.

Sa šest pogodak Lara Burić bila je najbolja u domaćim redovima. Kod Lokomotive najbolji strijelac Andrea Šimara sa sedam pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 14. KOLO
    SESVETE – LOKOMOTIVA ZAGREB 20:38