EHF Liga prvaka: Osmi poraz PPD Zagreba

56
Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i osmi poraz zaredom u EHF Ligi prvaka. U 10. kolu bolji od njih bili su rukometaši Celja PL, 29:28. Šteta, jer Zagreb je mogao do boda, ali vrlo vjerojatno i do oba, da je bio samo malo  mirniji u odlučujućim trenucima.

PPD je ponovno imao dosta nesiguran početak susreta. Punih šest minuta trebalo im je za prvi pogodak. Srećom i Celje je griješilo pa su Plinari u 11. minuti uhvatili priključak i stigli do prvog izjednačenja. Oba sastava jako su se mučila na postavljene obrane. Vratari gotovo da se nisu vidjeli prvo poluvrijeme. Izgledi Zagrebaša naglo su porasli nakon što je Vid Poteko dobio izravni crveni karton, zbog izrazito grubog prekršaja na Mateju Hrstiću u 22. minuti. Nažalost, nisu to iskoristili na pravi način, čak su primili pogodak kada su Celjani imali samo četiri igrača u polju. Sedam minuta prije predaha domaćin bježi na plus tri (11:8) i to je bila njihova najveća prednost u prvom dijelu. Ipak, i pored brojnih tehničkih pogrešaka i izgubljenih lopti (9 u prvom poluvremenu), Zagreb je na kraju imao vrlo solidnih 14:12 nakon 30. minuta igre.

U nastavku smo ponovno vidjeli puno uspona i padova na obje strane. Ali u najvažnijim trenucima, rukometaši Celja pokazali su više zrelosti i mirnoće i zasluženo osvojili bodove. Već nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu Celje je pobjeglo na plus četiri, pa je Vlado Šola morao zvati ranu minutu predaha. Njegovoj momčadi to nije previše pomoglo, jer Celjani su u 40. bili na plus pet i Zagrebu je prijetio potpuni raspad sustava. Tada se ukazao Matej Ašanin. Serijom obrana od kojih su dvije bili sedmerci, vratio je svoju momčad u igru. Osam minuta do kraja Zagreb je izjednačio na 26:26. Bila je to sjajna serija od 9:4 Plinara. Šteta što je nisu uspjeli produžiti još malo. U nervoznom i rastrganom završnom dijelu Zagreb je imao dva napada, između njih i briljantnu obranu Mateja Ašanina kontre slovenskog sastava, ali je oba puta pogriješio, ili točnije poklonio loptu suparniku i otvorio mu put do pobjede. Na kraju je imao kontru za izjednačenje i barem bod, ali je neprecizan bio jedan od najboljih Zagrebaša u Celju Matej Hrstić. Šteta, šteta..

Uz sjajnog Mateja Ašanina koji je skupio 10 obrana, od toga osam u drugom dijelu, najbolji strijelac Zagreba bio je Matej Hrstić sa šest pogodaka. Odličan je bio i Vlado Matanović s četiri pogotka iz četiri pokušaja. Po četiri pogotka dali su Filip Vistorop, Senjamin Burić i Luka Lovre Klarica. Domaćine je predvodio izvrsni Josip Šarac s 10 pogodaka iz 13 pokušaja.

EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA B, 10. KOLO
CELJE PIVOVARNA LAŠKO – PPD ZAGREB 29:28