EHF Liga prvaka: Podnošljiv poraz PPD Zagreba

111

Rukometaši PPD Zagreba nastavili su s porazima u EHF Ligi prvaka. U 11. kolu izgubili su od Barce 33:37 i ostali na začelju ljestvica. Barcelona je pak, produžila  svoj nevjerojatni niz i upisala 11 pobjedu za redom.

Zagreb je vrlo dobro odigrao početak i kraj prvog poluvremena. Nakon ranog vodstva Barce, Plinari su brzo odgovorili i držali prednost sve do rezultata 7:5. Igra katalonskog diva nije se dopala Xaviju Pasqualu ni u obrani, ni u napadu i zvao je minutu predaha. Slijedi niz od pet pogodaka za redom i prednost je otišla na stranu Barce. Najveća je u prvom dijelu bila plus šest. Zagreb se opet trgnuo u završnici prvog poluvremena i nizom od 4:0, stigao na podnošljiv zaostatak od samo tri pogotka (18:21).

Nastavio je Zagreb u istom stilu u drugo poluvrijeme. Nije dopustio Barci da se ozbiljnije dolijepi. Dapače, malo po malo stigli su do izjednačenja 23:23. U 41. imali su čak i priliku za vodstvo, ali su propustili priliku da to učine sa sedam metara. Nakon toga slijedio je novi odgovor Barce koja postiže tri pogotka za redom i rutinski odrađuje posao do kraja. Ako u porazu može biti dobrih vijesti onda svakako treba izdvojiti nekoliko pojedinosti. Realizacija PPD Zagreba bila je na vrlo visokih 69 posto. U sjajnom svjetlu iskazali su se Nikola Grahovac koji je bio i najbolji strijelac zagrebačkog sastava sa šest pogodaka. Treba svakako spomenuti i jako dobar nastup mladog Paola Kraljevića koji je postigao četiri pogotka. Barca je s druge strane igrala koliko je trebalo. Svi su igrači dobili priliku. Najbolji strijelci u redovima rekordera po broju naslova bili su Blaž Janc, Ludovic Fabregas i Aitor Arino s po pet pogodaka.

EHF LIGA PRVAKA: 11. KOLO
PPD ZAGREB – BARCA 33:37