1. HRL – Žene: Podjela bodova u Splitu, Podravka lako do novog slavlja

192
Photocredit: Europska rukometna federacija (EHF)

Split i Ploče bili su u središtu pozornosti dva današnja susreta 1. hrvatske lige rukometašica. Dugo Selo 55 je remijem 24:24 u Splitu, sasvim sigurno zadovoljnije od domaćina, a Podravka Vegeta je očekivano osvojila bodove protiv Dalmatinke.

Podravkašice su u manje od 24 sata odigrale dva susreta. Nakon iscrpljujućeg okršaja protiv Budućnosti u Ligi prvakinja i napornog puta iz Podgorice , ekipa Zlatka Saračevića nastavila je stopostotni niz u domaćem natjecanju. Podravka je vodila od početka do kraja. Ali s obzirom na umor, bilo je i uspona i padova u njezinoj igri. Nakon vodstva 5:10, Dalmatinka ima niz od četiri pogotka za redom i dolazi na minimalan zaostatak. Ipak, na predah je sastav iz Koprivnice otišao s plus četiri (9:13.

Pojačala je Podravka ritam na početku drugog dijela i s lakoćom stigla do sedam razlike.  Kao što se i moglo očekivati, gostujući sastav uglavnom je igrao sa svojim mladim snagama kojima je 1. hrvatska rukometna liga prava prilika za stjecanje dragocjenog iskustva. Branila je Magdalena Ećimović i skupila 12 obrana. Još šest dodala je Antonija Tucaković. Najbolji strijelac Podravke bila je  Korina Karlovčan sa šest pogodaka. Iva Žderić bila je najrasploženija u domaćim redovima i postigla je pet pogodaka iz pet pokušaja.

Jako uzbudljiv i do kraja neizvjestan susret odigrali su Split 2010 i Dugo Selo 55. Ukupno 10 izjednačenja rezultata bilo je u prvih 30 minuta. Gošće su malo bolje počele drugo poluvrijeme. Ali Split je brzo uzvratio i preselio prednost na svoju stranu. U jednom trenutku imale su domaće rukometašice i plus tri (20:17), ali nisu uspjele to održati do kraja. Dapače, pet minuta prije posljednjeg sudačkog znaka, Dugo Selo je povelo 23:24. I da Anamarija Galić nije dobila dva isključenje u preostalom vremenu možda bi Dugo Selo odnijelo oba boda. Ovako je Venera Surjan 23 sekunde prije kraja zabila za izjednačenje i podjelu bodova. Uz nju, šest pogodaka za Split dala je i Klara Birtić. Kod gošći prvi strijelac Josipa Bebek s osam pogodaka. Split je tako bez pobjede tri kola, a Dugo Selo tri kola bez poraza.

1. HRL – ŽENE: 11. KOLO
    DALMATINKA – PODRAVKA VEGETA 18:27

1.HRL -ŽENE: 14. KOLO
SPLIT 2010 – DUGO SELO 55 24:24