Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Gorica bez problema protiv Bjelovara, Umag prekinuo niz poraza

118

Domaćini su bili sigurni u 2. kolu Paket24 premijer lige – Lige za ostanak. Gorica se na kraju poigrala s Bjelovarom, a Umag je pobjedom nad Zametom prekinuo crni niz od pet poraza zaredom.

Gorica je protiv Bjelovara vodila od početka do kraja. Nakon prvih dvadesetak minuta igre pogodak za pogodak, domaćin je odlučniji i kvalitetniji u završnici prvog dijela kad stvara prednost od četiri pogotka razlike. Podatak da je Bjelovar u prvih 30. minuta primio čak 18 pogodaka, jasno je ukazivao gdje su problemi gostiju. Nakon 12. minuta igre u nastavku, Gorica je već bila na plus deset i tu je sve bilo jasno. Ostalo je samo da se vidi s kolikom razlikom će završiti susret. Bjelovar se trudio. Ali nije imao pravih rješenje ni u obrani, ni u napadu. Na kraju je završilo s osam pogodaka viška Gorice i to je jedna od rekordnih pobjeda toga sastava ove sezone. Tomislav Sladoljev je imao 13 obrana. Lucian Bura prvi strijelac domaćina s devet pogodaka. Kod gostiju, najbolji Tibor Jurjević sa sedam pogodaka.

Kao što se i moglo pretpostaviti vrlo zanimljiv i uzbudljiv, bio je susret u Umagu. Domaćin je od starta djelovao bolje. Važno je spomenuti da je Zamet imao samo 13 rukometaša na rasplaganju od kojih su dvojica bili vratari. Nakon prve četvrtine, imali su domaći četiri pogotka razlike. Zamet se ipak oporavio i do predaha stigao na samo minus jedan (16:15). Desetak minuta drugog dijela, nitko nije uspio da se ozbiljnije odvoji. U 45., Umag ipak uspijeva pobjeći na plus tri (23:20). Bili su to po svemu sudeći prijelomni trenuci, jer Zamet više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Umag je tu razliku uspio održati do kraja  i prekinuti niz od pet poraza za redom. Sjajan je bio trojac u domaćim redovima – Gabriel Buvinić 10, Tomislav Bošnjak 8 i Marin Sinčić 7 pogodaka. Sa šest pogodaka, Tin Tomljanović bio je najprecizniji u redovima Zameta.