Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Dubravi susjedski derbi

311

U jedinom susretu 2. kola Paket24 premijer lige koji je odigran ove srijede, Dubrava je kao domaćin pobijedila Sesvete i stigla do prvih bodova u Ligi za ostanak. Susreti Poreč – Nexe i Varaždin 1930 – PPD Zagreb odgođeni su zbog korone.

Kao što se i moglo očekivati, Dubrava i Sesvete ponudili su susret s mnogo uzbuđenje. Bilo je tu sjajnih razdoblja na jednoj ili drugoj strani premda ni jedna momčad nije bila kompletna. Domaćinu je nedostajao Rudolf Zvonimir Šafranko, a Sesvetama oba srednja vanjska: Karpo Sirotić i Davor Gavrić. Nakon izjednačenog početka, Dubrava je u 20. minuti imala plus pet (13:8). Ali Sesvete su pokazale karakter, odgovorile su na taj izazov i do kraja prvog dijela stigle do poravnanja 16:16. Dubrava je mirnija, preciznija u otvaranju drugog poluvremena i opet ima pogodak ili dva prednosti. Sredinom nastavka Sesvete uspijevaju izjednačiti na 24:24, i tu se zaustavljaju. Raspoloženi Ante Ivanković, daleko najbolji pojedinac susreta, ukupno 10 pogodaka iz 11 pokušaja, pogađa kad god poželi i s koje god pozicije zamisli i odvodi Dubravu na četiri pogotka razlike pet minuta prije kraja. Ostatak vremena je bila stvar rutine, privesti susret kraju.

Uz prvog strijelca Dubrave, vrijedi istaknuti i odličnog Filipa Vučelića koji je postigao 6 pogodaka uz također samo jedan promašaj. Kod gostiju, sjajan Daniel Vusić koji je s njemu ne baš prirodne pozicije srednjeg vanjskog, bio precizan devet puta.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA, 2. KOLO
DUBRAVA – SESVETE 34:31
POREČ – NEXE (odgođeno)
VARAŽDIN 1930 – PPD ZAGREB (odgođeno)

Prethodni članakEHF Liga prvaka: Otkazani susreti PPD Zagreba i Flensburga koji ide u četvrtfinale
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Gorica bez problema protiv Bjelovara, Umag prekinuo niz poraza