Kadetkinje – W17 EHF EURO: Pobjeda nad Crnom Gorom, slijedi borba za poredak od 5. – 8. mjesta

579

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija pobijedila je domaćina Europskog prvenstva Crnu Goru 23:20, u susretu 2. kola Glavne skupine I. Nažalost, težak poraz od Danske dan ranije, ne samo da je odnio snove o polufinalu, već nas je svrstao na četvrto mjesto skupine. Naime, Danska, Crna Gora i Hrvatska osvojile su po dva boda u drugom krugu natjecanja. Ali, na mini ljestvici rezultata tih reprezentacija, naše mlade rukometašice su najslabije. Sad im slijedi borba za poredak od 5. – 8. mjesta.

Susret protiv domaćina, Hrvatska je otvorila malo nesigurno. Crnogorke  koje naše rukometašice odlično poznaju jer su međusobno igrale dva susreta ovog ljeta u Kampu HRS-a u Zadru su brzo povele 1:3 pa 2:4. Ali, već u desetoj minuti Hrvatska uspijeva stići do izjednačenja 4:4. Osam minuta poslije Hrvatska, ne samo da vodi, već prvi put ima plus tri (8:5), što drugim riječima znači da je napravila niz od 6:1.

Ipak, Crna Gora sve to stiže i u 24. minuti ponovno smo na početku, jer semafor pokazuje 9:9. Ali, naše rukometašice bolje i kvalitetnije odigravaju završnicu prvog dijela i na predah odlaze s pogotkom prednosti, 12:11.

Na početku nastavka, Hrvatska ponovno sjajno reagira i s dva nova pogotka bježi na plus tri. Nakon deset minuta, ta je prednost iznosila četiri razlike (17:13) pa je domaći trener hitno pozvao minutu predaha. Bila je to dobra odluka, jer serijom 0:3, Crna Gora vrlo brzo dolazi na minus jedan. Ali, Hrvatska ne posustaje. U 52. minuti, ponovno su četiri pogotka viška na našoj strani (20:16). Domaćin odgovora nizom od četiri pogotka za redom, i eto nam nove drame. Do kraja su još dvije i pol minute. Naše mlade rukometašice čupaju posljednje atome snage i mirnoće i do kraja uspijevaju postići, a ne primiti ni jedan pogodak i slave nove pobjedu na Europskom prvenstvu.

Ponovno je briljantna bila Katja Vuković s devet pogodaka. Pet je dala Laura Oršulić. Kod Crne Gore, sjajne vratarka Andrea Skerović s 15 obrana i Jelena Vukčević koja je postigla 7 pogodaka.

Sutra je slobodan dan. U petak, 13. kolovoza u 15:30h, Hrvatska igra protiv Rumunjske. Ukoliko dobije, u nedjelju 15. kolovoza igrat će s pobjednikom susreta Crna Gora – Norveška za 5./6. mjesto. Ukoliko izgubi, igrat će protiv poraženog iz tog susreta za 7./8. mjesto.

Inače, u polufinalu Europskog prvenstva igraju Rusija – Njemačka te Mađarska – Danska.

W17 EHF EURO: GLAVNA SKUPINA I, 2.KOLO
HRVATSKA – CRNA GORA 23:20
RUSIJA – DANSKA 34:29

Prethodni članakKupi ulaznicu & vidimo se na tribinama! | M19 EHF EURO
Sljedeći članakSeniorke: Ždrijeb Svjetskog prvenstva, “Kraljice šoka“ među nositeljima