1. HRL – Žene: Tijesne pobjede Splita, Dalmatinke i Koke, uvjerljivo slavlje Bjelovara

377

U subotu je kompletirano 8. kolo 1. HRL – Žene, a malo tko je mogao zamisliti pregršt iznenađenja. Split 2010 je s minimalnom razlikom pobijedio Trešnjevku, baš kao i Dalmatinka Zrinski. Koka je pak, slavila protiv Dugog Sela ’55, dok su najuvjerljiviju pobjedu subote upisale rukometašice Bjelovara protiv Sesveta. Krenimo redom.

Split 2010 je potvrdio da je uhvatio jako dobar ritam, a gostujuća pobjeda protiv Trešnjevke samo je to potvrdila. Bila je to utakmica u kojoj je malo vodila jedna, a malo druga ekipa. Stoga i ne čudi da je rasplet riješen doslovno u posljednjim minutama utakmice i serijom 0:3 kad su za preokret i veliko slavlje Splićanki bile precizne Ana Lovrić dva puta zaredom i jednom Ivona Strinić. U pobjedničkoj ekipi najučinkovitije bile su Tamara Hudoletnjak sa sedam i Klara Birtić sa šest zgoditaka. Kod Trešnjevke, prvo ime Margarita Škarić s osam pogodaka.

Možda je najviše iznenađenja ponudio susret Zrinskog i Dalmatinke u kojem su Pločanke upisale izrazito vrijednu gostujuću pobjedu. Inače, ovo im je šesta pobjeda u osam odigranih utakmica što dovoljno govori o ozbiljnosti i ambicijama ove mlade ekipe. Utakmica se igrala u egalu gotovo svih 60. minuta uz dobre vratarke na obje strane. Pogodak odluke u posljednjoj minuti postigla je Antonija Krilić. Najraspoloženije u dresu Dalmatinke bile su Iva Bule i Anđela Zelić s pet zgoditaka svaka, a na vratima je Andrijana Vlatka Jelčić upisala 12 obrana. Jednu manje na drugoj strani zabilježila je Marta Kozjak. Najraspucanija pak, Lea Vukojević s 9 golova.

Rukometašice Koke su iskoristile prednost domaćeg terena za slavlje protiv Dugog Sela ’55. S obzirom na tijek utakmice, mnogi će reći teže od očekivanog. Naime, u 38. minuti, domaće igračice imale su lijepu prednost od šest pogodaka, 22:16. Međutim, uporne rukometašice Dugog Sela ’55 nisu se predavale pa su tako u 52. minuti došle do -1. Isti zaostatak imale su i na isteku posljednje minute, ali onda je Ines Domjan sa svojim zgoditkom u zadnjoj sekundi, potvrdila domaću pobjedu. Ivana Dežić bila je briljantna s 12 pogodaka u redovima Koke, dok je Josipa Bebek već tradicionalno bila prvo ime u redovima Dugog Sela, ovog puta s osam pogodaka. Jedan manje upisala je Jelena Blažek.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u susretu Sesveta i Bjelovara. Iako, bio je to ravnopravan susret do sredine drugog dijela kad Bjelovar sa serijom četiri pogotka bježi na +5, bilo je 15:20. Nakon tog vodstva, domaće igračice više nisu mogle uhvatiti priključak. Magdalena Nikšić je s osam golova predvodila Bjelovar, dok je Mia Tupek s istim učinkom bila najbolja kod Sesveta u kojima je i Lana Jurina odigrala zapaženu rolu sa sedam pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 8. KOLO
TREŠNJEVKA – SPLIT 2010 28:29
ZRINSKI – DALMATINKA 20:21
KOKA – DUGO SELO ’55 33:31
SESVETE – BJELOVAR 20:26

Prethodni članak1. HRL – Žene: Pobjede Lokomotive i Umaga
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Vrijedna pobjeda Varaždina na gostovanju u Trogiru