EHF Liga prvaka: PPD Zagreb napokon prekinuo “crni niz“

389

Rukometaši PPD Zagreba napokon su ostvarili pobjedu u EHF Ligi prvaka. U 8. kolu, skupine A, Zagrebaši su pobijedili Meshkov Brest 31:24, i tako prekinuli post koji traje od veljače 2020. godine. I ne samo to, s dva boda uhvatili su priključak s Vardarom 1961 i kupili priliku da možda, čak osiguraju osminu finala.

Zagreb je vrlo odlučno počeo susret. Već nakon sedam minuta imali su hrvatski prvaci tri razlike (5:2). Sjajno je u tom razdoblju funkcionirala Zagrebova obrana. U napadu je puno toga vukao Sandro Obranović.  Sredinom prvog dijela, imali su „Plinari“ najveću prednost od četiri pogotka.

Ali, kao i mnogo puta ove sezone, slijedila je mala kriza i Meshkov je to naravno, kao vrlo iskusna ekipa iskoristio. U 20. minuti, ponovno smo bili na početku, jer je semafor pokazivao izjednačen rezultat 10:10. I ne samo to, Bjelorusi su vođeni sjajnim slovenskim dvojcem. Staš Skube i Jaka Malus u 24. prvi put poveli. Ali, Zagreb nije pao. Dapače, do predaha je uspio doći s izjednačenim rezultatom 14:14.

Nastavak je donio puno uzbuđenja. Otvorio ga je Meshkov s dva pogotka zaredom. Jedan od ključnih trenutaka drugog poluvremena dogodio se u 36. minuti kad je Francuz Baptiste Bonnefond dobio izravni crveni karton zbog grubog prekšaja na Csabi Leimeteru. Riječ je o jednom od ključnih obrambenih igrača gostiju.

Samo minutu poslije, Zagreb je vratio prednost na svoju stranu i više je nije ispustio do kraja. Serijom 4:0, Zagrebaši su uskoro otišli na plus tri. Vjetar u leđa tom uzletu dao je Dino Slavić svojim sjajnim obranama. Još kad je Ivica Obrvan na klupi pronašao aduta više u liku Mateja Hrstića, kojeg zbilja nije bilo dugo zbog ozljede, Meshkov je morao priznati nemoć. S tri pogotka i dva izborena sedmerca, on je pokrenuo Zagreb i više se nije moralo strahovati do kraja za ishod.

Ukupno 13 obrana imali su Zagrebovi vratari: Dino Slavić 9, Matej Mandić 4, a čak tri su bile sedmerci. Ivan Čupić bio je najefikasniji s 8 pogodaka. Jedan manje dao je sjajni Zvonimir Srna. Goste je predvodio Jaka Malus sa šest pogodaka.

Pobjedom 31:24, PPD Zagreb je konačno prekinuo crni niz od 23 utakmice bez pobjede u Ligi prvaka. I ne samo to, nego si odškrinuo vrata mogućeg prolaza u osminu finala. O tome će po svemu sudeći odlučivati susreti s Vardarom.

EHF LIGA PRVAKA: 8. KOLO
PPD ZAGREB – MESHKOV BREST 31:24
MONTPELLIER – ELEVERUM 39:32
AALBORG – THW KIEL 35:33
VARDAR 1961 – PICK SZEGED (25.11.2021.)

Prethodni članakSP 2021 (Ž): Slovenija testira našu spremnost za svjetsku smotru
Sljedeći članakEHF Europska liga: Teška i izazovna skupina za Lokomotivu Zagreb