EHF Europska liga (Ž): Poraz Lokomotive na startu natjecanja u skupinama

397

Rukometašice Lokomotive Zagreb poražene su u 2. kolu EHF Europske lige od Mosonmagyarovara 17:22. Jako oslabljena zagrebačka ekipa, izmučena koronom pružila je dobar otpor trenutačno četvrtoplasiranom sastavu mađarske lige.

Lokomotiva je dobro počela susret. Povela je 3:0. Gošće su prvi pogodak postigle tek u petoj minuti. Na Lokomotivin niz od tri pogotka, Mađarice su odgovorile od šeste do devete minute kad su dale tri pogotka i stigle do prvog izjednačenja.

Lokomotiva je držala prednost do sredine prvoga dijela. Onda slijedi nova velika serija gošći, odnosno sjajne Eszter Toth koja postiže četiri pogotka zaredom i odlazi na plus dva 7:9. Borbene Lokosice nisu dopustile da Mađarice naprave veću razliku pa se na predah otišlo s minus jedan, 11:12.

Još desetak minuta u nastavku, Lokomotiva je držala izjednačen ritam s favoriziranim gošćama. A onda je nedostatak igračke kvalitete, ali prije svega snage zbog manjka treninga u posljednje vrijeme, došao do izražaja i Mosonmagyarovar je odjurio u susret pobjedi. U deset minuta uspjele su postići sedam a  da pri tome nisu primile ni jedan pogodak i stvorile sedam pogodaka razlike 15:22. Lokomotiva je punih 13 minuta bila bez pogotka. U završnici su, u opuštanju gošći, ipak dale četiri pogotka za edom i na kraju upisale poraz od tri pogotka razlike, 19:22.

Najbolji strijelci u zagrebačkim redovima bile su Ana Malec i Andrea Šimara. Sjajna je na vratima bila Lena Ivančok sa 16 obrana. Kod Mađarica najbolja Eszter Toth s deset pogodaka.

Prethodni članak1. HRL U16 & U14: Najbolje igračice 5. i 6. kola
Sljedeći članakEHF EURO 2022: Velika pobjeda protiv Srbije koja nas približava drugom krugu