Paket24 Premijer liga – Liga A: PPD Zagreb rutinski do prve pobjede u nastavku sezone

671
Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb lako su i bez većih poteškoća ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv Dubrave 39:24, u prvom susretu drugog dijela sezone. Zagrebaši su tako samo potvrdili prvo mjesto u osnovnom dijelu natjecanja Paket Premijer lige – Lige  .

Osim početnog vodstva 0:1, Dubrava ni jednog trenutka nije bila ozbiljna prijetnja PPD-u. Već nakon prve četvrtine Zagrebaši su imali pet pogodaka prednosti 9:4. Na ulasku u posljednjih deset minuta ona je već bila plus sedam, da bi na predah domaći sastav odnio devet pogodaka razlike 21:12.

Silno se trudio mladi sastav Dubrave u nastavku, ali protiv čvrste i agresivne obrane Zagreba jednostavno nisu imali previše mogućnosti. Dvadesetak minuta drugoga dijela prednost Zagreba koji je također igrao s dosta mladih snaga bila je oko desetak pogodaka prednosti. U završnici su domaći rukometaši još malo pojačali tempo i na kraju upisali pobjedu od 15 pogodaka razlike.

S osam pogodaka Davor Ćavar bio je najefikasniji u redovima PPD-a, šest je dao Marin Šipić. Kod Dubrave 11 obrana tri njihova vratara. Najbolji strijelac pak bio je Ivan Barbić sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 14. KOLO
PPD ZAGREB – DUBRAVA 39:24

Prethodni članak1. HRL – Žene: Vikend malih derbija
Sljedeći članakSEHA – Gazprom liga: Nexe pjevajući iz Skopja na otvaranju sezone