Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Trogir dijeli vrh, Karlovac rastužio Dubrovnik

409

U dva preostala susreta Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, Trogir je slavio protiv Umaga i tako se bodovno izjednačio na vrhu sa Zametom. Dubrovnik je pak, poražen od Karlovca i možda propustio posljednju priliku za priključak s najugroženijim sastavima. Karlovčanima je to treća pobjeda zaredom u Ligi za ostanak.

Trogir je iskoristio prednost domaćeg terena i podršku s tribina te upisao drugu pobjedu u Ligi za ostanak. Gosti su solidno počeli. Ali nisu dugo držali prednost. Slijedila je serija domaćina od tri pogotka zaredom i već u 8. minuti Trogir vodi 5:3. Najveća prednost koju su domaći stvorili u prvom dijelu bila je plus tri. Ali, Umag je sjajno reagirao u završnici i na predah otišao sa samo jednim pogotkom zaostatka 15:14. I u nastavku je bilo puno neizvjesnosti. Prvi veliki korak ka pobjedi Trogirani su napravili u 47. minuti kad su završili seriju s tri pogotka zaredom i pobjegli na 25:21. Posljednji trzaj gostiju uslijedio je nakon toga kad su se približili na minus dva (25:23) i tu je bio kraj njihovih nadanja da mogu do boda ili bodova u Dalmaciji. Trogir je slavio 30:27 i tako se izjednačio na vrhu ljestvice sa Zametom. Umag je i dalje  ostao u zoni najugroženijih. Iskusni Tomislav Radnić sa sedam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Kod gostiju isto toliko postigao je Gabriel Buvinić.

Vrlo izjednačen bio je susret Dubrovnika i Karlovca. Gosti s očigledno imali manje pritiska pa su vrlo rano poveli s četiri pogotka razlike 2:6. Ali domaćin se budi nakon 15-tak minuta i stiže na minus jedan. Karlovčani čuvaju vodstvo do 23. minute kad domaćin uspijeva povećati tri pogotka zaredom i na predah odnijeti plus dva, 12:10. Nedjeljko Jurković vukao je Dubrovčane u početku drugog poluvremena. Ali, gosti nisu posustali. U 39. su stigli minus tri i izjednačili na 15:15. I sve tamo do ulaska u posljednjih deset minuta jedni su pratili druge. Bilo je tu pet izjednačenja prije nego su gosti u 52. pobjegli na dva razlike 20:22. I to je čini se bio ključni trenutak susreta. Premda su Dubrovčani tri minute prije kraja imali minus jedan (23:24), tijesna završnica otišla je na stranu gostiju zahvaljujući Dominiku Smojveru koji je imao sjajnu večer s realizacijom sedam od sedam. Kod domaćina Nedjeljko Jurković dao je 9 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 4. KOLO
TROGIR – UMAG 30:27
DUBROVNIK RKHM – KARLOVAC  24:26

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Pobjede PPD Zagreba, Gorice i Nexea
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Bodovi ostali u Dugom Selu