Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Pobjede PPD Zagreba, Gorice i Nexea

245

Rukometaši PPD Zagreba i Gorice upisali su nove pobjede u Paket24 Premijer ligi. Zagrebaši su bili neumoljivi protiv Sesveta, a Gorica je dobila mini derbi s Porečom. U posljednjem susretu 4. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka, Nexe je bez većih poteškoća pobijedilo Varaždin 1930, 26:46 i vratilo se na 2. mjesto ljestvice s dva boda manje od vodećeg PPD Zagreba.

Kao i u mnogim susretima ove sezone u Paket24 Premijer ligi, Ivica Obrvan je odmarao neke od svojih udarnih snaga poput Željka Muse, Ivana Čupića, Davida Mandića. Ali, i mlade snage bile su dovoljne za sigurnu i uvjerljivu pobjedu protiv Sesveta koje su prije tjedan dana šokirale Nexe. Zagreb se nametnuo od početka. I već nakon prve četvrtine imao pet pogodaka razlike, 10:5. I bez većih problema do poluvremena to podigao za još jedan pogodak, 19:13. Podatak da su Sesvete primile čak 19 pogodaka u prvih 30. minuta jako pokazuje da gosti nisu obrambeno mogli odgovoriti Zagrebu na izazov. U nastavku je to bila nova velika golijada. Obrane gotovo da nisu postojale. Plinari su dali 21, a gosti 18 pogodaka, za konačnih 40:31. Kod Zagreba vrijedi spomenuti 13 obrana Mateja Mandića, i 8 pogodaka Luke Lovre Klarice. Gosti su najbolje pojedince imali u Patriku Hršaku i Ivanu Dumenčiću. Prvi je zabio 9, drugi 7 pogodaka.

Gorica je dobila vrlo važan susret protiv Poreča koji joj otvara vrata da se bori za izlazak u Europu. Gosti su bolji u otvaranju susreta. Nakon 5. minuta imali su vodstvo 1:4. Ali, onda slijedi uragan domaćih u vidu šest pogodaka zaredom pa je u 11. minuti rezultat 7:4. Domaćini više nisu ispustili prednost do kraja susreta. Do poluvremena su uspjeli ostvariti prednost od tri pogotka, 16:13. Gosti se dakako nisu predali. U drugom dijelu bila je to velika borba sve tamo do kraja treće četvrtine. Tada je Gorica pobjegla na pet razlike i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Najveća prednost domaćina bila je plus sedam. Poreč je nizom 1:5, u posljednjih pet minuta uspio sve to svesti na prihvatljivih minus tri 29:26. Tomislav Sladoljev je skupio 14 obrana. Juro Čakarić s 9 i Ivan Laljek s 8 pogodaka bili su najprecizniji u domaćim redovima. Kod gostiju čak 16 obrana vratara: 11 David Vladić, 6 Erik Krbavčić. Najbolji strijelac pak, Luka Vučić sa šest pogodaka.

Našičani su od prve minute pokazali da iznenađenja poput onoga prošloga vikenda u Sesvetama neće biti. Već nakon 9. minuta igre imali su gosti pet pogodaka prednosti 2:7. Tri minute poslije ta je razlika narasla na osam. I tako je bilo sve do poluvremena koje je Nexe dobilo s 13:24. Novom silovitom serijom od četiri pogotka zaredom na početku drugog dijela rukometaši iz Našica imali su 15 pogodaka viška. I nisu smanjivali tempo, sve do isteka 60. minuta pa stoga nije čudno da su se na kraju zaustavili na plus 20. Kod domaćih najbolji je bio Petar Sklepić sa šest pogodaka. U sastavu Nexea briljirao je Dominik Kuzmanović koji je skupio čak 18 obrana. Od 13 igrača koji su se upisali u strijelce najbolji su bili Fahrudin Melić i Marin Jelinić s po šest pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 4. KOLO
PPD ZAGREB – SESVETE 40:31
GORICA – POREČ 29:26
VARAŽDIN 1930 – NEXE 26:46

Prethodni članak1. HRL – Žene: Izjave nakon 17. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Trogir dijeli vrh, Karlovac rastužio Dubrovnik