Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Zamet nastavio pobjednički niz

525

Rukometaši Zameta pobijedili su Rudar u gostima u prvom susretu 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak i tako nastavili sjajan niz. To im je bila četvrta pobjeda u Ligi za ostanak, uz jedan remi i za sada su jedini uz Moslavinu bez poraza. S tim sd sastav iz Kutine ima susret manje.

Za Rudar je to bio iznimno važan susret budući da se nalaze u opasnoj zoni. Riječani su se međutim od starta postavili kao momčad s autoritetom i jasnom idejom što i kako odigrati. Vodili su od početka do kraja susreta. U prvom dijelu najveća njihova prednost bila je plus četiri. Na predah su odnijeli tri pogotka prednosti 15:18. Već podatak da su domaćini primili 18 pogodaka u prvih 30. minuta jasno je pokazao da to nije njihov najbolji dan.

Još jedno kratko vrijeme u nastavku tinjala je nada Rudara da može do preokreta. Ali kada su gosti od 43. do 46. minute povezali četiri pogotka u nizu i otišli na osam pogodaka prednosti (19:27), postalo je jasno da od bodova neće biti ništa. Zamet je tako nakon pobjede u Karlovcu i remije u Dubravi, neokrznut prošao još jedno teško gostovanje .

S 9 pogodaka Valentino Runtas bio je najbolji u domaćim redovima. Pet je dao David Špiler. Samo 4 obrane imali su domaći vratari. Na drugoj strani sjajni su bili Damir Vučko s 10 pogodaka iz 10 pokušaja, i Marko Pikec koji je postigao 8 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 5. KOLO
RUDAR – ZAMET 28:36

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Svi pogledi upućeni su prema Našicama
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Podravki derbi, Dalmatinki vrijedni bodovi u gostima