Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Veliki derbi pripao Nexeu

390

Derbi susret 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka pripao je Nexeu s 30:29. To je prvi poraz rukometaša PPD Zagreba nakon nepunih 15 godina u domaćem ligaškom natjecanju. Borba za naslov prvaka čini se, tek sada počinje. Varaždin je prekinuo crni niz i slavio u Poreču.

Veliki derbi u Našicama do krajnjih granica napunio je dvoranu OŠ Kralja Tomislava. Derbi je ponudio sve ono što se od njega i očekuje. Puno uzbuđenja, čvrstine u duelima, vratarskih obrana, ali ne i pretjeranu ljepotu. Zagreb je iskoristio nervozu domaćina na početku i zahvaljujući jako raspoloženom Željku Musi i sjajnim proigravanjima na crtu, poveo 1:3, 2:4 pa 3:5 i onda stao. Domaćin je nizom od tri pogotka uskoro preuzeo vodstvo i više ga nije ispustio do kraja. Pri tome je Zagreb na 5:5 propustio realizirati sedmerac. Nakon toga, domaći sastav je u četiri navrata imao dva razlike, da bi Zagreb sve vratio na početak izjednačivši na 11:11 u 21. minuti. Ipak, nije uspio doći do novog vodstva jer je Nexe imalo odgovor na svaki njihov napad. Domaćin je tako na predah odnio dva pogotka viška, 16:14. A Zagreb kraj prvoga dijela začinio još jednim nerealiziranim sedmercem.

Nema sumnje da je to podiglo samopouzdanje domaćeg sastava. Nakon predaha i nepunih pet minuta igre, Nexe je  eteći po trenu pobjeglo na pet razlike. Pred Zagrebašima je bila teška zadaća. Tim prije jer nisu imali igrače koji bi s vanjskih pozicija pogađali domaća vrata. Obrana Nexea u tim trenucima bila je sjajna. Izuzetno agresivna, čvrsta, s mnogo prekida Zagrebovih akcija, u kojima su gosti trošili snagu i promašivali. Na ulasku u posljednjih deset minuta, pojavio se tračak nade za “Plinare“. Tada su naime, stigli na minus dva i činilo se da su konačno pronašli pravi ritam i način na koji mogu napasti domaćina. Ali su onda izgubili dvije lopte zaredom i umjesto mogućeg izjednačenja, otišli u novi minus od četiri pogotka. Pet minuta prije kraja nakon 10. pogotka Halila Jaganjca koji je bio prvo ime susreta i vodstva Nexea 30:26, sve je bilo jasno. Zagreb je do kraja s tri pogotka u nizu uspio samo ublažiti poraz. Ivan Čupić bio je najbolji strijelac PPD-a s 9 pogodaka. Sedam od sedam imao je realizaciju Nikola Grahovac.

Nakon 15. travnja 2007. godine to je njihov prvi poraz u domaćem natjecanju. Nexe se pak, pobjedom izjednačilo s PPD Zagrebom na ljestvici nakon 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka.

Varaždin 1930 je u Poreč doputovao nakon niza od četiri poraza zaredom u drugom dijelu sezone. Poreč je dakle kao domaćin bio apsolutni favorit. Ali još jedanput se potvrdilo koliko je Premijerka izjednačena, ako izuzmemo PPD i Nexe. Gosti su vodili cijelo prvo poluvrijeme. Otvorili su susret s 0:3, u 13. minuti imali su 2:5. Do kraja prvoga dijela uglavnom su bili na dva razlike. Tu prednost ipak nisu odnijeli u svlačionicu na poluvremenu, jer je domaćin sa zvukom sirene zabio za minimalni zaostatak 11:12.

Varždinci u drugi dio ulaze s tri pogotka zaredom i u nove velike probleme guraju domaćina. Na odgovor nisu dugo trebali čekati, jer Poreč uzvraća s pet pogodaka u nizu i vodi 16:15. Bila je to 41. minuta. Od tog trenutka do kraja, Varaždin je zabijao u serijama od po dva pogotka. Poreč je imao još jednu od tri. Ali to im nije bilo dovoljno, pali su u posljednjih pet minuta. Tada su vodili 21:20, ali su do kraja postigli još samo dva, a primili tri pogotka i morali priznati poraz. Po pet pogodaka za domaće dali su Lucian Krajcar i Karlo Moslavac. Kod gostiju, sjajan Tin Šestak s 9 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 5. KOLO
NEXE – PPD ZAGREB 30:29
POREČ – VARAŽDIN 1930 22:23

SESVETE – GORICA (27.03.2022.)

Prethodni članak1. HRL – Žene: Podravki derbi, Dalmatinki vrijedni bodovi u gostima
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Dvije pobjede domaćina, dvije gostiju