Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Porazi četiri vodeća sastava

462

Kako se bliži kraj drugog dijela sezone u Paket24 Premijer ligi – Ligi za ostanak, sve je više neizvjesnih susreta i posrtanja čak i onih najboljih. U 7. kolu tako su poraze u gostima doživjele sve četiri vodeća ekipe.

Rudari su tipično „rudarski“ s čvrstom obranom i malo pogodaka ostvarili pobjedu protiv Trogira i probudili nadu da možda mogu pobjeći iz opasne zone. Jako odlučno otvorili su susret s 5:2. Ali, gosti uzvraćaju nizom od tri pogotka pa je u 19. minuti 5:5. Do kraja je sastav iz Ruda dao još pet, a gosti samo dva pogotka pa je konačnih 10:7, izgledalo jako dobro za domaće. U drugom dijelu Rudar čuva svoju prednost od tri ili četiri pogotka i nastoji ne dopustiti Trogiranima da im se približe i pojačaju nervozu. Tako je bilo sve do sedam minuta prije kraja kada gosti ipak stižu na minimalni zaostatak 19:18. U preostalom vremenu bilo je puno promašaja na obje strane, da bi nešto više sigurnosti iskazao Rudar i slavio s 21:19. Opet je najiskusniji u njihovim redovima, a riječ je o Davidu Špileru bio i najbolji strijelac sa šest pogodaka. Pogodak manje na drugoj strani zabio je Luka Piteša.

Još jedan sastav iz vrha pao je u ovom kolu. Dubrava je bila bolja od Moslavine koja je tako nakon sjajnog niza od osam pobjeda, ovaj tjedan doživjela dva poraza (drugi je bio u Kupu). Sjajan je bio ulazak domaćih u utakmicu. Za deset minuta već su imali 5:1. Sredinom susreta Moslavina je donekle uhvatila priključak pa je u 19. minuti bilo 9:6. Ali, onda ponovno slijedi odlično razdoblje u igri domaćina koji na predah odnosi velikih šest razlike, 18:12. Kako su nastavak otvorili s 5:2, praktički su riješili pitanje pobjednika nakon sedam minuta. U 42. minuti tako je Dubrava imala čak deset pogodaka razlike 26:16. Stoga konačnih 36:29 nije nikakvo iznenađenje. S 12 obrana veliki doprinos toj pobjedi dao je Dominik Marković. Devet pogodaka ugradio je u to slavlje Karlo Jurić, sedam Ivan Barbić. Kod gostiju najbolji bivši dubravaš Filip Vučelić sa šest pogodaka.

Ni treća momčad iz vrha, a riječ je o Bjelovaru, nije uspjela izbjeći poraz. Oni su poraženi u Karlovcu 28:24. Ali, za razliku od Trogira i Moslavine, Bjelovarci su vodili nešto više od jednog poluvremena. Nakon prvog dijela imali su plus dva, 10:12. Domaćin uspijeva izjednačiti u 34. minuti, i nizom od pet pogodaka sve okrenuti na svoju stranu te povesti 17:13. Bjelovar kao da je nestao s terena. U 18. minuta nastavka dali su samo tri pogotka pa je Karlovac relativno lako pobjegao na nedostižnih sedam razlike, 22:15. Tri minute prije kraja kad je bilo jasno da bodovi ostaju kod njih (28:20), malo su se opustili pa su gosti  dali četiri pogotka u nizu i malo uljepšali sliku svog nastupa s konačnih 28:24. Sedam pogodaka za pobjednike dao je Domagoj Smojver. Kod gostiju od deset strijelaca najbolji Marko Dubravac i Mateo Lukačec s po pet pogodaka.

Krug poraza vodećih sastava zaokružio je Zamet u Umagu. Kao što se moglo i očekivati, bilo je tu mnogo neizvjesnosti, jer se ti sastavi odlično poznaju. Riječani su vodili u početku. Ali od 11. minute sve ide na stranu domaćina koji prvi dio završava s minimalnom prednošću 14:13. Najveća je inače bila plus tri. Sličnu priču s mnogo uzbuđenja vidjeli smo i u nastavku. Domaćin ima vodstvo, ali ne pretjerano veliko da bi se mogao opustiti. U 48. minuti tako je 22:22. Onda stiže niz od tri pogotka zaredom Umaga i bijeg na plus tri 25:22. Ali, umjesto novog uzvrata  Zamet je ostao bez goriva i u preostalih sedam minuta dao samo dva, a primio četiri pogotka i morao potpisati prvi poraz u Ligi za ostanak. Sven Matijević je imao 11 obrana, baš kao i Marin Sorić na drugoj strani. Gabriel Buvinić s devet pogodaka prvo ime Umaga, a Tomislav Kvastek s čak 11 Zameta. On je bio strijelac pet od posljednjih šest pogodaka gostiju.

U derbiju začelja Spačva Vinkovci bila je bolja od Dubrovnika. Sastav s juga Hrvatske tako je praktički popustio posljednji vlak za spas, a Vinkovčani su pak kupili kartu da se mogu nadati ulasku u kvalifikacije. Puno toga bilo je jasno već nakon prvog poluvremena. Domaći rukometaši su ga naime dobili sa 16:9 Njihova prednost rasla je i u drugom dijelu. Ali, sve do 51. minute nije prešla „magičnu“ crtu od 10 pogodaka. Tada su vinkovački rukometaši otišli na 28:18. I nisu se tu zaustavili. Dapače, do kraja su to podigli na velikih plus 14 (34:20). Nikola Ćirović imao je pomalo nevjerojatne 24 obrane, što je apsolutni rekord ove sezone. S osam pogodaka Karlo Vašarević bio je najbolji strijelac domaćina. Kod gostiju koji su imali samo 43 posto realizacije četiri pogotka Nedjeljka Jurkovića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 7. KOLO
RUDAR – TROGIR 21:19
DUBRAVA – MOSLAVINA 36:29
KARLOVAC – BJELOVAR 28:24
UMAG – ZAMET 29:24
SPAČVA VINKOVCI – DUBROVNIK RKHM 34:20

Prethodni članak1. HRL – Žene: Minimalne pobjede Splita i Bjelovara, gužva na vrhu ljestvice
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Očekivana pobjeda oslabljenog PPD Zagreba