Paket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Očekivana pobjeda oslabljenog PPD Zagreba

466

Premda dosta oslabljeni, rukometaši PPD Zagreba slavili su u Gorici 22:27, u 7. kolu Paket 24 Premijer lige – Lige za prvaka i tako preuzeli vrh ljestvice. Bila je to pobjeda Zagrebaša izražena s najmanjom razlikom ove sezone.

Jako malo pogodaka palo je u prvih 30. minuta. Zagrebaši su bili nešto konkretniji i postizali pogotke u malim serijama te su osim početnih 1:0 za domaćina, stalno vodili. Doduše, tek u završnici prvog poluvremena otišli su na tri razlike. Na poluvremenu je pak bilo dva, 9:11. Zanimljivo je spomenuti da je osam igrača PPD-a bilo među strijelcima u tih 11 pogodaka. Samo su Davor Ćavar (3) i Edin Faljić (2) dali više od jednog pogotka.

„Plinari“ bili nešto odlučniji u drugom dijelu. Nakon 15-tak minuta udvostručili su svoju prednost i relativno mirno ušli u posljednju četvrtinu. Domaćin se držao hrabro. Najbliže što je došao Zagrebu bilo je 19:22. Gosti su rutinski odigrali završnicu i upisali  pobjedu 22:27. Ivan Laljek sa sedam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Kod PPD-a 12 obrana Dina Slavića, i čak 11 igrača među strijelcima. To samo potvrđuje koliko velika i široka je bila rotacija Ivice Obrvana. Najefikasniji je bio Davor Ćavar sa šest pogodaka.

PPD-u su inače nedostajali ozlijeđeni David Mandić, Zvonimir Srna, Marin Šipić  i Ivan Čupić.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 7. KOLO
GORICA – PPD ZAGREB 22:27

POREČ – NEXE (10.04.2022.)
SESVETE – VARAŽDIN 1930 (10.04.2022.)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Porazi četiri vodeća sastava