Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Izjave nakon 7. kola

189

Sedmo kolo Paket 24 Premijer lige – Lige za ostanak donijelo je mnogo uzbuđenja. U derbiju začelja Spačva je bila bolja od Dubrovnika. Čak četiri vodeća sastava pala su u gostima, što će završnici natjecanja dati dodatni začin, jer se sada šest klubova nalazi u samo tri boda razlike.

Evo nekih reakcija trenera i igrača nakon tih susreta:

DUBRAVA – MOSLAVINA 36:29
Krešo Ivanković, trener Dubrave:
”Znali smo da moramo dati sve od sebe prvenstveno u obrani. Ona je iznijela prvo poluvrijeme kada je bilo 18:12, a moglo je biti i malo drugačije da smo bolje iskoristili zadnji napad na igrača više. Dobro smo otvorili i drugo poluvrijeme i odvojili se na osam, devet razlike što smo držali do kraja. Čestitam dečkima na važnoj pobjedi s kojom smo matematički stigli na jedan bod od ostanka u posljednja tri kola.”

Dominik Marković, vratar Dubrave:
”Bez obzira što smo u srijedu igrali protiv PPD Zagreba u Kupu naše misli ovoga tjedna su bile prema ovoj utakmici za koju smo se jako dobro pripremili. Od početka smo željeli pokazati da nas zanima isključivo pobjeda i tako smo i igrali i zasluženo pobijedili.”

Hrvoje Cikoja, trener Moslavine:
”Ovaj tjedan je bio težak jer smo nakon utakmice protiv Umaga putovali u Poreč i sve to je ostavilo traga. Nismo bili pravi, a ni u trenucima kada smo mogli nešto napraviti nismo imali sreće sa stativama. Čestitke Dubravi na zasluženoj pobjedi, a mi se idemo odmoriti i nakon pauze dočekati Spačvu u jednoj od najvažnijih utakmica“.

Filip Vučelić, igrač Moslavine:
”Drugu utakmicu zaredom smo loše ušli u utakmicu i nismo se uspjeli iščupati. Idemo pobijediti još jednu utakmicu da osiguramo ostanak“.

SPAČVA VINKOVCI – DUBROVNIK RKHM 34:20
Josip Mečić, trener Spačve Vinkovci:
„Kada vidim ovu utakmicu, kako je završila, kako smo mi odigrali, možemo žaliti za svim bodovima koje smo izgubili kući. Ali to je ono što sam rekao, psihološki smo bili u jako teškoj situaciji. Danas smo se digli, dali sve od sebe, nešto promijenili u sustavu igre. Dubrovnik kakav je bio u Dubrovniku, takav je  i sa sastavom i danas, i vidite sasvim druga priča. Nama ostaje borba do kraja. Imamo tri utakmice, 2 u gostima, 1 kući. Što je najgore više ne ovisimo sami o sebi. Vidimo iz ovih rezultata da će tu biti borba između nas i Umaga, tko će ispasti. Ja se nadam da ćemo mi preskočiti Umag u ova tri kola i izboriti kvalifikacije.“

Marin Marić, igrač Spačve Vinkovci:
„Čeka nas grčevita borba za ostanak. Mislim da je ovo pravi put, s pravim pristupom u obrani, dosta sebi toga olakšamo. Što će biti više lakih golov , to će nam biti lakše igrati. Sada ćemo malo pratiti ove druge ekipe i nadajmo se nekom pozitivnom rezultatu, da nam to da još malo elana za dalje.“

Renato Čović, trener Dubrovnika RKHM:
Sasvim zaslužena pobjeda Spačve. U obrani smo igrali jako loše. Napadački nismo imali kontrolu. Ono što sam od njih tražio, napad je trebao biti kontroliran, puno duži, to međutim nisu ispoštovali. A to smo radili u dosadašnjem dijelu prvenstva, i rezultaa je takav kakav jeste. Vjerujem da ćemo barem jednu utakmicu od ove tri dobiti kući, da se od Premijer lige rastanemo u pravom svjetlu. Ovo su mladi dečki 21-22. godine, ja vjerujem da oni imaju budućnost, ali odnos i ponašanje na terenu moraju im biti puno bolji.“

Marko Pedić, igrač Dubrovnika RKHM:
Od samog početka ekipa Spačve htjela je pobjedu više od nas. Pokušali smo se sredinom prvog poluvremena oko 13-15. minute vratiti. Došli smo na 3-4 razlike, ali su onda oni ubacili u brzinu više. Naša skraćena rotacija došla je do izražaja i prednost je stalno rasla, i na kraju otišla na više od 10 razlike.“

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Očekivana pobjeda oslabljenog PPD Zagreba
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Izjave nakon susreta Gorice i PPD Zagreba