Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Čeka nas dramatičan rasplet u zadnjem kolu

837

Ni 9. kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak nije riješilo dvojbe na dnu. Dapače. Mogli bismo reći da ih je do kraja zakompliciralo. Umag je pobjedom nad Trogirom uhvatio priključak i možda uspije sačuvati premijerligaški status. Spačva i Rudar su za sada u kvalifikacijama, ali Rudari možda prođu i bez toga. Od večeras nisu mirni ni u Kutini. Ali krenimo redom.

Najveći dobitnik ovog kola nedvojbeno je Umag. U posljednjih pet kola oni su ostvarili tri pobjede i došli u situaciju da izbjegnu odlazak u niži rang. Malo tko je mogao očekivati takav rasplet susreta, jer domaćin je u 16. minuti imao zaostatak od šest pogodaka (4:10). Ali, onda je stigla njihova velika serija od pet pogodaka zaredom i oni su do predaha uspjeli doći do izjednačenja. Gosti su u 14 . minuta dali samo 3, a primili 9 pogodaka. Taj sjajni niz domaćin je nastavio i u drugom dijelu pa su u 37. minuti već imali pet pogodaka razlike. I taj ritam zadržali su do kraja. Trogir je tek nizom od četiri pogotka u posljednjih 100 sekundi uspio ublažiti poraz. S 10 pogodaka Tin Tomljanović bio je prvo ime domaćina. Kod gostiju najbolji Roko Trivković sa 7 pogodaka.

Spačva je uspjela povezati tri pobjede zaredom i probuditi nadu u spas. Nakon Dubrovnika i Moslavine, dobili su i Zamet. Gosti su bili ravnopravni u prvom dijelu. Ali kada je prednost u 14. minuti otišla na stranu domaćina, oni je više nisu ispuštali. Do predaha su uspjeli stvoriti tri pogotka zalihe 17:14. Nizom od čak 6 pogodaka na početku drugog dijela i dolaskom na 24:13, sve je bilo riješeno. Zamet se nikako nije mogao oporaviti od tog šoka, i doživio je treći poraz u nizu u Ligi za prvaka. Nikola Ćirović imao je 12 obrana. Devet pogodaka djelo su Marina Božičevića u domaćem sastavu. Kod Riječana 10 pogodaka Antonia Tomaša.

Rudar je protiv Moslavine došao do bodova koji mu jamče najmanje kvalifikacija, a možda i ostanak. Domaćin je poveo 3:1. Ali su onda gosti odigrali sljedećih sedam minuta  nešto mirnije i kvalitetnije i poveli 4:6 u 15. minuti. I čuvali su svoje vodstvo sve do šest minuta prije predaha. Tada domaćin dolazi do izjednačenja 10:10, a na kraju i minimalne prednosti na poluvremenu 14:13. Punih 15. minuta nastavka bila je to nova igra živaca. Nitko nije popuštao, niti mogao stvoriti veću razliku. A onda je eksplodirao domaći sastav. Nizom od pomalo nevjerojatnih 8:0, u 55. minuti otišli su do 27:19, odnosno na kraju uvjerljive pobjede. Moslavci su u posljednjih 14. minuta dali samo 4 pogotka. S 11 pogodaka Lovro Gaća najučinkovitiji kod Rudara. Gosti su najboljeg pojedinca imali u Karlu Kliglu koji je dao 6 pogodaka.

Gledajući konačni rezultat najuzbudljivije je bilo u Dubravi. Doduše, i tu smo vidjeli da različita lica oba sastava, s usponima i padovima koje je teško objasniti. Domaćin u prvom dijelu spor, bez ideje, gost silovit, brz, jednom riječju neuhvatljiv. Rezultat toga je 9:16 na poluvremenu. A onda u drugom dijelu sasvim obrnuta slika. Dubrava leti po terenu, brani i zabija nemoguće i u 44. minuti ima 18:18. Gosti su u 14.minuta dali samo dva pogotka. Prava utakmica kao da počinje tek u posljednjoj četvrtini. Do kraja smo naime vidjeli čak 6 izjednačenja, da bi pogodak odluke, a to znači i pobjedu gostima donio Jovan Miličićević s crte u posljednjim sekundama. S 12 pogodaka Ivan Barbić bio je najbolji u redovima Dubrave. Kod pobjednika po šest pogodaka Matea Lukačeca i Tibora Jurjevića.

Karlovac nije propustio priliku da protiv najslabije momčadi lige osvoji bodove i puno mirnije dočeka posljednje kolo. Do sredine prvog dijela sve je bilo manje – više izjednačeno. Onda je domaćin zabio pet u nizu i pobjegao na pet razlike. Imali su u jednom trenutku i plus sedam, ali su na predah odnijeli četiri razlike 19:15. Na sličan način odvijalo se i drugo poluvrijeme. Kada god bi Dubrovčani došli na minus pet ili šest, domaćin bi odgovorio s dva pogotka u nizu i tako ih primirio. U suženoj rotaciji Dubrovnik je pao u završnici kao i mnogo puta ove sezone pa je 6. minuta prije kraja bilo plus 10 za domaćina. Ukupno 15 obrana imala su tri domaća vratara. Čak 10 pogodaka dao je Dominik Smojver. Kod gostiju po pet pogodaka Dina Bukve i Mihaela Krešića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 9. KOLO
UMAG – TROGIR 30:27
SPAČVA VINKOVCI – ZAMET 35:26
RUDAR – MOSLAVINA 31:23
DUBRAVA – BJELOVAR 25:26
KARLOVAC – DUBROVNIK 36:28

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Sesvete namučile PPD, Nexe lako, a Gorica teško do bodova