1. HRL – Žene: Prva pobjeda Zeline, Lokomotiva grabi prema naslovu, u ostalim susretima prema očekivanjima

1003

U šest susreta 23. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, posebno se istaknula Zelina, koja je ostvarila prvu pobjedu ove sezone. Bjelovar, Dalmatinka i Dugo Selo 55 ostvarili su pobjede i nastavljaju utrku za broj tri, dok Lokomotiva s pobjedom protiv Splita ozbiljno grabi prema naslovu hrvatskih prvakinja. Sesvete su donijele vrijedne bodove iz Trogira.

Malo tko je mogao očekivati, ali u tome i jeste čar sporta. Zelina je nakon 23. kola konačno došla do punog slavlja. Da bi to mogao biti sretan dan za domaće rukometašice, dalo se naslutiti već po samom početku. U 6. minuti Zelina je vodila 4:1. Sedam minuta poslije već je bilo 8:3, a na predahu sjajnih 16:11. Gošće su nešto odlučnije krenule u drugom dijelu. Nakon deset minuta igre bile su na minus četiri. A onda je slijedila velika serija Zeline od čak 6:0 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. S 11 pogodaka Ana-Marija Bikić bila je prva domaća violina. Kod gošći najbolja Maja Martinčević sa 6 pogodaka iz 6 pokušaja.

Bjelovar je protiv Osijeka rutinski odradio zadaću i čuva 3. mjesto na ljestvici. Nakon  izjednačenih desetak minuta, domaće rukometašice povezuju čak 10 pogodaka u nizu, i odlaze na deset razlike. Osječanke su do poluvremena uspjele tu razliku spustiti samo za jedan pogodak 18:9. U drugom dijelu, Bjelovarke su trebale još samo par minuta da se zagriju i opet izrešetaju mrežu gošći. Sada je ta serija bila od „samo“ 8:0. Sve ostalo bilo je samo odrađivanje posla. Magdalena Nikšić je sa 7 pogodaka bila najučinkovitija u domaćim redovima. Karmela Pokopac dodala je 13, Asja Sofić još 3 obrane. Kod gošći najbolja Renata Petrović s 4 pogotka.

Dugo Selo 55 dugo je lomilo otpor Trešnjevke. Gošće su vodile prvih 15-tak minuta. Nije to bila prevelika razlika, ali je bila upozoravajuća. Ipak, domaćin je u završnih 10. minuta prvog dijela konačno pronašao svoju igru i na predah odnio plus četiri 18:14. Kako su drugo poluvrijeme otvorile s pet pogodaka zaredom, dosta rano riješile su sve dvojbe u tom susretu, ako ih je uopće bilo. Trešnjevka je u posljednjoj četvrtini uspjela velikih minus 11, svesti na podnošljivih minus 6. Pomalo nestvarnih 26 obrana imala je Mara Budić.  Najbolji strijelac domaćeg sastava Anamarija Galić s 13 pogodaka. Kod Trešnjevke veliku večer imala je Anja Vida Lukšić koja je postigla 12 pogodaka.

Najdramatičniji, ali i susret s najmanje pogodaka odigrale su rukometašice Dalmatinke i Koke. Na kraju su slavile domaće pogotkom u posljednjoj minuti. Dalmatinka je počela susret očekivano mirno i povela 4:2. Sredinom prvog dijela imala je i dalje tri razlike. Ali u posljednjih deset minuta prvoga dijela Koka je bolja i nizom od 3:7, na predah nosi minimalnu prednost. S četiri pogotka u drugom dijelu u nizu Iva Bule, ne dopušta gošćama da se značajnije odvoje. I veći dio tog poluvremena igra se pogodak za pogodak. Dvije minute prije kraja Varaždinke imaju minimalnu prednost 20:21. Ali, domaćin ne samo da uspijeva izjednačiti, nego na kraju i pobijediti pogotkom Anđele Zelić sa sedam metara. Koka je uzela minutu predaha, složila akciju za izjednačenje, ali je pokušaj s krila obranila domaća vratarka i moglo je početi veliko slavlje. S 11 pogodaka Iva Bule dovukla je Dalmatinku do nove pobjede. Kod gošći najbolja Ena Car sa 6 pogodaka.

Sesvete nisu propustile priliku da u Trogiru upišu svoju 12. pobjedu. U prvom dijelu bilo je mnogo uspona i padova u igri oba sastava. Stoga se na predah i otišlo s minimalnom prednošću domaćih rukometašica. Ali, u nastavku Sesvećanke su pronašle svoj pravi ritam, počele zabijati u serijama i one su uglavnom kontrolirale tijek susreta, a to znači i rezultat. Da bi mogle do slavlja postalo je jasno šest minuta prije kraja kad su otišle na plus četiri 21:25. Dvije minute poslije imale su i pet razlike. Paulina Pavković na domaćim vratima sjajna sa 16 obrana. Prvi strijelac Trogira Anđela Šušak sa 7 pogodaka. Kod gošći više od trećine dala je Mia Tupek (10).

U zadnjem susretu 23. kola 1. hrvatske rukometne liga za žene Lokomotiva Zagreb je  pobijedila Split 2010 20:29, i zadržala vodeću poziciju na ljestvici s dva boda više od Podravka Vegete koja ima utakmicu manje. Mladi splitski sastav jako je namučio Lokosice. Vodeća ekipa lige postigla je samo jedan pogodak u prvih 9. minuta (4:1). Onda su s dva pogotka zaredom ipak došle na minus jedan i držale taj priključak cijelo prvo poluvrijeme.  Splićanke su vodile sve do posljednje minute prve dionice, da bi se na predah otišlo s 13:13. Briljantna je u prvih 30. minuta bila Klara Birtić koja je postigla čak 6 pogodaka. Rezultatska izjednačenost potrajala je još punih 20. minuta nastavka. Lokomotiva je do prvog vodstva osim onog početnog 0:1, došla u 37. minuti kad je bilo 16:17. I uspjela je držati tu prednost od pogotka ili dva sve do 49. minute. Tada su Splićanke zabile 20, ujedno i svoj posljednji pogodak, a Lokomotiva je nizom od sedam pogodaka zaredom otišla do 22. slavlja. S 8 pogodaka Klara Birtić prvo ime domaćina. Klara Rubić imala je pak, 5 od 5 realizaciju. Kod Lokomotive po sedam pogodaka Andrea Šimara i Tena Petika.

1. HRL ZA ŽENE: 23. KOLO
ZELINA – ZRINSKI 30:23
DUGO SELO 55 – TREŠNJEVKA 33:27
BJELOVAR – OSIJEK 38:22
DALMATINKA – KOKA 22:21
TROGIR 58 – SESVETE 25:28
SPLIT 2010 – LOKOMOTIVA ZAGREB 20:29
UMAG – PODRAVKA VEGETA 24:41 (29.04.2022.)