1. HRL – Žene: Lokomotiva korak do naslova

590

U posljednjem susretu 25. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Lokomotiva Zagreb pobijedila je Dugo Selo 55 19:32 i stigla na korak do osvajanja naslova prvakinja. Za to im treba još pobjeda u posljednjem kolu protiv Umaga.

S puno poštovanja i respekta, Lokomotiva se pripremala za susret protiv Dugog Sela 55.  Tako se i postavila od starta. Nakon 12. minuta igre imala je plus tri. S još dvije serije od po tri pogotka u nizu, do poluvremena je uspjela stvoriti šest pogodaka razlike (8:14). Podatak da je domaćin dao samo osam pogodaka u prvom dijelu najbolje svjedoči kakvu obranu je igrala Lokomotiva.

Punim tempom ušle su Lokosice i u drugi dio. Nakon samo šest minuta igre i niza od 1:5, već su bile na deset pogodaka prednosti. Domaćinu nije pomogla ni sjajna Mara Budić koja je skupila čak 20 obrana. Najveću prednost zagrebački sastav imao je u 50. minuti kad je semafor pokazivao 13:29. Prije toga, Lokomotiva je napravila svoju najdužu seriju od pet pogodaka. Na kraju je završilo 19:32. Po četiri pogotka za Dugo Selo 55 dale su Anamarija Galić i Josipa Bebek. Kod Lokomotive po sedam pogodaka Ivana Dežić i Andrea Šimara.

1. HRL ZA ŽENE: 25. KOLO
DUGO SELO 55 – LOKOMOTIVA ZAGREB 19:32

Prethodni članakZavršnica 1. HRL U15 (M): PPD Zagreb, Zadar 1954, Rudar i Rugvica izborili polufinale
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Doigravanje za Europu: Bez pobjednika u Sesvetama