1. HRL Žene: Bjelovaru derbi kola, čak tri kluba s bodovima u gostima

792

Prvo kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene obilježile su rukometašice Dalmatinke i Sesveta koje su osvojile vrlo vrijedne bodove u Umagu i Rijeci. Derbi u Bjelovaru pripao je domaćim rukometašicama. Osijek je upotpunio veliki dan gošći i slavio u Trogiru.

Premda je posljednjih dana bilo dosta burno u Bjelovaru, na terenu se to nije osjetilo. Bjelovarke su dosta lako dobile Koku koja s velikim ambicijama ulazi u natjecanje. Nakon izjednačenog početka, domaći sastav prvi put uspijeva stvoriti tri razlike u 13. minuti (7:4). Ali ne uspijeva to zadržati do predaha. Sedam minuta prije odlaska na predah, Koka stiže do 10:10. Ali na odmor ipak odlazi s minus 4 jer je u preostalom vremenu primila 6, a dala samo 2 pogotka.

U nastavku Bjelovar drži svoj ritam i relativno lako održava svoju prednost. Varaždinke su nekoliko puta bile na minus tri, ali ispod toga ni jednog trenutka nisu uspjele doći. S 8 pogodaka Lucija Ivanda bila je najbolja u domaćim redovima. Kod Koke po 5 pogodaka Martine Krajpl i Lucije Jandrašić.

Vrlo zanimljiv susret odigrali su Zrinski i novi prvoligaš ŽARK Split. Prva četvrtina bila je potpuno izjednačena. Onda domaći sastav uspije stvoriti 3 pogotka prednosti (8:5). Ali gošće su čvrste, uporne i na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela stižu do izjednačenja, 10:10. Tako je i na poluvremenu samo s rezultatom 16:16.

Još desetak minuta u drugom dijelu bilo je neizvjesno. Onda je čakovečka ekipa uspjela otići na plus četiri (23:19) i definitivno prelomila susret. Nakon što su dostigle osam razlike malo su se u završnici opustile domaće rukometašice pa je ŽARK stigao do podnošljivog poraza, 35:31. S 15 obrana, Marta Kozjak jedna od junakinja susreta. Čak 12 pogodaka dala je Sara Krizmanić kod domaćeg sastava. Osam je dodala Selena Milošević. Kod gošći 8 pogodaka Ane Ćukušić. Šest je dodala Ivka Kljaković Gašpić.

Dalmatinka je iskoristila sve slabosti Umaga koji se igrački raspao ovoga ljeta. U ovom susretu imale su domaće samo dvije vratarke i osam igračica u polju. Sastav iz Ploča stoga je vodio od početka. Plus 4 bila je njihova najveća prednost u prvom dijelu koje je završeno s 13:16.

U drugom dijelu Umag je uspio uhvatiti priključak i stigao do minus jedan (18:19) u 40. minuti. Ali su onda gošće povezale niz od 1:4 i uskoro opet bile na sigurnoj udaljenosti. Konačnih 23:27 stoga nije nikakvo iznenađenje. Deset obrana imale su domaće vratarke. Prvi strijelac bila je Nataša Miočinović sa 7 pogodaka. Kod Dalmatinke 15 obrana vratarki i 7 pogodaka Ive Bule.

Zamet je povratak u društvo najboljih obilježio porazom od mlade ekipe Sesveta. I tu smo vidjeli veliku borbu. Pogodak za pogodak igralo se gotovo 20 minuta. Tada je riječka ekipa uspjela otići na 11:7. Ali nije to uspjela zadržati do predaha jer je sesvetski sastav napravio niz od 1:4 i otišao na poluvrijeme s minimalnim zaostatkom, 14:13.

Nepunih osam minuta drugoga dijela još je bilo izjednačeno. Onda Sesvećanke preuzimaju vodstvo (16:17) i ne ispuštaju ga do kraja. Najveća njihova prednost bila je plus četiri (21:25) u 59. minuti, ali tu je već sve bilo poznato. S 15 obrana Lea Zetović bila je prvo ime susreta. Kod Sesveta prvi strijelac Katja Hunjadi s 5 pogodaka. Zamet je najbolju pojedinku imao u Maji Visković koja je dala 8 pogodaka.

Veliki dan gošći upotpunile su rukometašice Osijeka koje su slavile u Trogiru. Samo prvih pet minuta domaće rukometašice su držale ritam s gošćama. Od 3:4, kada je Osijek preuzeo vodstvo, više ga nije ispustio do kraja. Na poluvremenu je bilo plus osam (8:16).

Ništa se dramatično nije promijenilo ni u drugom dijelu. Prednost gošći stalno je rasla. Najveća je bila sedam minuta prije kraja kada je semafor pokazivao 19:31. Završilo je s osam pogodaka viška za Osijek. Katarina Borac imala je čak 16 obrana kod pobjednica.  Prvi strijelac kod Osječanki Petra Frančić sa 7 pogodaka. Kod domaćina prvo ime Anđela Sušak s 9 pogodaka.

Prvo kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene kompletirali su Dugo Selo 55 i Podravka svojim susretom. Kao što se i očekivalo tu nije bilo neke velike neizvjesnosti. Podravkašice su vrlo ozbiljno i odgovorno s gardom pobjednika ušle u susret. Domaće rukometašice nisu se toga uplašile. Dapače, bez obzira na to što su stalno bile u zaostatku, Podravka je trebala gotovo 20 minuta za osjetniju razliku. Tek u posljednjih 7 minuta nizom 1:5 uspjele su gošće otići na šest razlike (8:14).

Još je silovitiji bio nastavak. Tada je sastav koji od ove sezone vodi Željko Babić dao sedam, a primio samo jedan pogodak i otišao do nedostižnih 12 razlike. Sve ostalo do kraja bilo je samo pitanje kolika će biti konačna razlika. Završilo je 18:30. Mara Budić imala je 12 obrana i sama je bila bolja od obje vratarke Podravke koje su skupile 11. Prvi strijelac domaćina Josipa Bebek s 5 pogodaka. Kod gošći sjajna Andrea Šimara sa 7 pogodaka.

DUGO SELO 55 – PODRAVKA VEGETA   18:30

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Siguran ulazak u sezonu Nexea, Varaždina i Gorice
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Prvi bodovi nove sezone domaćinima