EHF Liga prvakinja: Očekivan poraz Lokomotive Zagreb

173

Rukometašice Lokomotive Zagreb doživjele su i četvrti poraz u EHF Ligi prvakinja. Nakon Rapida, Storhamara i Budućnosti, hrvatske prvakinje poražene su i od  sastava Gyori AUDI ETO KC, jednog od favorita za naslov europskih prvakinja.  Konačni rezultat bio je 32:16.

Premda je Gyor bio bez nekoliko jakih aduta poput Stine Bredal Oftedal, Ane Gros, Line Huagsted i Kari Dale Brattset, i tako oslabljen, mađarski prvak bio je prejak za Lokomotivu.

Ekipa koju vodi Nenad Šoštarić odigrala je odličnih 20-tak minuta prvog poluvremena. U obrani izuzetno angažirana, čvrsta sa sjajnom Lenom Ivančok na vratima. Ona je skupila šest obrana u prvih 30. minuta od kojih su tri bile sa sedam metara. Gyor je razliku od sedam pogodaka s poluvremena stvorio u završnih 7. – 8. minuta kada je Lokomotiva ostala s dvije igračice manje. Naime, u 23. minuti rezultat je bio 9:7, a na poluvremenu 15:8. Čak 26 udaraca prema vratima hrvatskih prvakinja uputio je mađarski sastav. Lokosice su pak, uspjele zapucati 17 puta prema vratima Sandre Toft.

Gyor je drugi dio otvorio s tri pogotka za redom. Punih sedam minuta Lokomotiva nije mogla pogoditi suparnička vrata pa je trener zagrebačkog sastava bio prisiljen jako rano zvati minutu predaha. Čini se da je ona pomogla pa je Lokomotiva ipak došla do svoje igre. Ali, to razdoblje bilo je jako kratko. S brojnim izmjenama koje je napravio u drugom dijelu, rastao je broj pogrešaka Lokosica koje su igračice Gyora nemilosrdno kažnjavale. Tako je razlika stalno rasla do konačnih 32:16.

Sandra Toft skupila je 11 obrana. Najefikasnije igračice domaćeg sastava bile su Reka Csenge Fodor i Estelle Nze Minko koje su dale po sedam pogodaka. Kod Lokomotive jedina igračica s više od dva pogotka Klara Birtić 3/5.

EHF LIGA PRVAKINJA: 4. KOLO
GYORI AUDI ETO KC – LOKOMOTIVA ZAGREB 32:16
RAPID BUKUREŠT – ESBJERG 34:32
BUDUĆNOST – METZ 28:36
STORHAMAR – KASTAMONU 31:29

Prethodni članak1. HRL Žene: Izjave nakon 4. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Gorica s bodovima iz Dubrave