Paket24 Premijer liga: Gorica s bodovima iz Dubrave

214

U posljednjem susretu 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Gorica je slavila u Dubravi 33:35. Domaćinu je pripalo prvo, gostima drugo poluvrijeme. Goričani su tako zasjeli na vrh ljestvice s osam bodova. Dva manje, ali i dva susreta manje ima Nexe. S istim brojem bodova je i Rudar.

Sjajnu utakmicu u izravnom prijenosu na Sportskoj televiziji ponudili su nam Dubrava i Gorica. Bio je to sudar dva hrvatska izbornika mlađih kategorija – Kreše Ivankvića, izbornika kadeta i Andrije Nikolića, novog izbornika juniora. Domaćin je silovito otvorio susret. Već u 9. minuti imali su 5:1. Na isteku prve četvrtine vodili su 9:4. Gorica se dugo mučila da pronađe svoju igru. Ali, malo po malo smanjivala je zaostatak. Kada je u završnici prvoga dijela povezala tri pogotka za redom, stigla je na samo minus dva (15:13). Ipak, Dubrava je prvo poluvrijeme zatvorila s dva pogotka i na predah odnijela lijepih četiri razlike (17:13).

U nastavku, sasvim druga slika Goričana. Za samo četiri minute igre stigli su serijom 1:5 do izjednačenja 18:18. Dubrava je izgubila sigurnost realizacije i počela griješiti. Ali je ipak čuvala vodstvo sve do 46. minute, kada Gorica preuzima primat, 25:26. Osam minuta prije kraja Goričani imaju tri pogotka viška i čini se, rade odlučujući korak ka pobjedi (28:31).  Završilo je 33:35. S osam pogodaka Ivan Barbić bio je najbolji u domaćim redovima. Na drugoj strani sjajan je bio Hrvoje Ceković s 12 pogodaka uz samo jedan promašaj.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 5. KOLO
DUBRAVA – GORICA 33:35

Prethodni članakEHF Liga prvakinja: Očekivan poraz Lokomotive Zagreb
Sljedeći članak1. HRL Žene: Splitu slavlje protiv Sesveta