Paket24 Premijer liga – Liga A: Dubravi derbi u Varaždinu, Nexe i Gorica lako do bodova

501

Od tri susreta Paket24 Premijer lige – Lige A, svakako najviše pozornosti privukao je onaj u Varaždinu između domaćina i Dubrave. Na kraju su slavili gosti. Nexe i Gorica pak, lako su izašli na kraj s Rudarom i Zametom. Riječani su i dalje jedini sastav u obje lige bez bodova.

Desetak minuta trebalo je rukometašima Nexea da se zagriju i dostignu svoju uobičajenu razinu igre. Dva vodstva gostiju na početku stoga ih nisu previše zabrinula. Od 10. minute kada su poveli 5:4 pa do kraja sve je bilo u njihovom znaku. Do kraja prvoga dijela uspjeli su stvoriti zalihu od 10 pogodaka (17:7). Premda je Branko Tamše u drugom dijelu zaigrao s postavom koja se rijetko nalazi na terenu, to se nije osjetilo u rezultatu. Razlika ili prednost domaćina bili su isti ili rasli do konačnih plus 17 (36:19). Pri tome su ključne role u redovima Nexea imali Tomislav Severec sa sedam i Gianfranco Pribetić sa šest pogodaka. Kod Rudara vrijedi izdvojiti 11 obrana Matije Kuhara te pet pogodaka Vida Starčevića.

Gorica je sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće bilo riješila u prvih 30. minuta susreta. Naime, već tada je imala golemih devet razlike (20:11). Čak 10 igrača Andrije Nikolića našlo se među strijelcima u tom razdoblju. Zamet jednostavno nije imao rješenja ni za jedan segment igre domaćina. Nešto malo ravnopravnije bilo je drugo poluvrijeme. Ali, zaostatak iz prve dionice Riječani jednostavno nisu mogli dostići i doživjeli su šesti poraz ove sezone. Budući je trener Goričana ravnomjerno rasporedio snage svojih igrača, najbolji strijelac od njih 12, bio je Jakov Dujić s pet pogodaka. Kod Zameta prvo ime Fabijan Ljevar s četiri pogotka.

Najuzbudljiviji susret večeri odigrali su Varaždin 1930 i Dubrava. Domaćin je otvorio susret prema svojim željama i dosta rano poveo 6:3. Dubrava je ubrzo odgovorila s tri pogotka za redom pa je u 10. minuti sve bilo na početku (6:6). Tri minute poslije, Dubrava ima jedino vodstvo prvoga dijela 10:11. Ali, ne uspijeva to dugo čuvati i domaćin odlazi na predah zadovoljniji jer ima plus dva, 16:14. U 20. minuta nastavka vidjeli smo čak sedam izjednačenja. Domaćin je stalno vodio , ali konačna odluka o pobjedniku pala je u posljednjih deset minuta. Naime, u 49. minuti pri rezultatu 25:25, gosti uspijevaju zabiti tri u nizu i tu čini se rade ključnu razliku. Kada su tri minute prije kraja otišli na plus četiri (26:30) čini se da su definitivno prelomili susret. U igri pogodak za pogodak do kraja, Dubravaši su pokazali više mirnoće i lukavstva i slavili vrijednu pobjedu. S osam pogodaka Petar Sklepić bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Dubrave fantastičan Karlo Jurić s 11 pogodaka iz 14 pokušaja što je za vanjskog igrača sjajna statistika.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 6. KOLO
NEXE – RUDAR 36:19
GORICA – ZAMET 37:25
VARAŽDIN 1930 – DUBRAVA 30:33

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: PPD Zagreb i Sesvete neumoljivi, Poreču drama protiv Bjelovara