Paket24 Premijer liga: Hrabri Kaštelani pali tek u završnici

687

U drugom susretu 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Nexe je slavio protiv Ribola Kaštela 24:28. Sjajni otpor domaćina slomljen je tek u posljednjih pet minuta. Nexe je tako nastavio svoj stopostotni niz, a domaćin doživio prvi poraz u svojoj dvorani.

Nexe je u Kaštel Sućurac doputovao bez nekoliko jako važnih igrača, poput kapetana Janka Kevića, Predraga Vejina, Alena Blaževića koji su ili ozlijeđeni ili umorni od brojnih susreta u posljednje vrijeme pa je trener Branko Tamše koji ima dobar roster odlučio dati priliku i onima koji su manje igrali.

Gosti su očekivano bolje ušli u susret. I vodili su u prvoj četvrtini 4:7. Ali je onda domaćin uspio povezati tri pogotka za redom i stići na 7:7. Ipak, iskusniji rukometaši Nexea uspjeli su u završnih desetak minuta napraviti seriju 3:6 i na predah odnijeti 3 pogotka viška (10:13).

I sve do sredine drugoga dijela nije bilo nekih većih uzbuđenja. Prednost gostiju stalno je bila velika i pomalo rutinski su kontrolirali susret. Ali od 41. minute i rezultata 13:19, domaćin se malo po malo počinje približavati. Pet minuta prije kraja, Ribola Kaštela su na minus jedan, 22:23. Bio je to crveni alarm za klupu i igrače Nexea, koji su se konačno uozbiljili i serijom 1:4, stigli do sedme pobjede ove sezone.

Ukupno 12 obrana imao je Tomislav Olić, četiri je dodao Marko Romić u domaćem sastavu. Prvi strijelac bio je Bruno Bešker sa šest pogodaka iz šest pokušaja. Kod Nexea sedam pogodaka Aleksandra Bakića i šest Doriana Markušića.

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Novi premijerligaši testiraju vodeće sastave obje lige
Sljedeći članakSeniorke: Još jedna lijepa pobjeda Hrvatske