Machineseeker EHF Liga prvaka: U triler završnici Dinamo odnio bodove

203

U 6. kolu Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši PPD Zagreba u Areni Zagreb su ugostili rumunjski Dinamo iz Bukurešta i odigrali vrlo dobru utakmicu. Na kraju, s(p)retno je u zadnje dvije sekunde do novih bodova došao Dinamo Bukurešt, 28:29.

Već na samom početku utakmice, točnije u 2. minuti isključenje je dobio Željko Musa, a na vratima PPD Zagreba fantastično s obranom reagirao Dino Slavić. Na drugoj strani za početno vodstvo domaćina zabio je Timur Dibirov. Bilo je to lijepo otvaranje Zagrebaša s obzirom da je Dinamo Bukurešt prvi pogodak postigao tek u 6. minuti iz sedmerca.

Djelovao je PPD Zagreb jako dobro u prvom dijelu utakmice te u 12. minuti prvi put otišao na +3. Bilo je 5:2. Odličan je tijekom cijelog prvog poluvremena bio Dino Slavić koji je ponajviše zaslužan za prednost PPD Zagreba od +3. No, ta prednost se istopila već do 19. minute kad Dinamo dolazi do minimalnog zaostatka, 8:7. U 22. minuti, Zagreb ponovno juri na +3 (11:8), ali Dinamo se ne da, a na vrata Lavova staje Aljaž Panjtar. Do isteka prvih 30. minuta, Zagrebaši nisu uspjeli otići na veću prednost, već su Rumunji ponovno došli do -1, 16:15 i s tim rezultatom se otišlo na predah.

Zagreb je odlično ušao u nastavak i s čak četiri projektila odličnog Zvonimira Srne koji se vratio nakon ozljede, otišao na svoju najveću prednost u rekordnom roku. Bilo je +5 u 36. minuti (20:15). I obrana i napad “Plinara“ djelovali su čvrsto i sigurno. No, Dinamo je suviše iskusna ekipa da bi se predao pa su tako konsolidirali redove i pogodak po pogodak, skroz se približili u 48. minuti (23:22).

U zadnjih 10 minuta, ušlo se s rezultatom 24:22. U 52. minuti, isključenje je zaradio Luka Lovre Klarica, a Dinamo s dva pogotka u nizu stigao do izjednačenja, 24:24. Prednost Zagrebu ponovno vraća čudesni Zvonimir Srna, a na golu se “ukazao“ Aljaž Panjtar. S dva pogotka u nizu, Zagreb je mogao barem na kratko odahnuti pri rezultatu 26:24 u 56. minuti. Ali, bilo je to naravno daleko od predaha i s dramom u završnici koja je za Zagreb dodatno otežana s isključenjem Željka Muse pa su praktički do kraja utakmice igrali s igračem manje. Baš na kraju utakmice “razbudio se“ i Ghedbane Khalifa na protivničkim vratima te u zadnjih 30 sekundi omogućio svojoj momčadi da izbori pobjedu što su i napravili u zadnje dvije sekunde s pogotkom iz sedmerca.

U redovima domaćina, po osam pogodaka postigli su Zvonimir Srna i Timur Dibirov, dok je kod Dinama Bukurešt prvo ime sa sedam zgoditaka bio Andrei Negru, a Andrii Akimenko je dodao šest.

MACHINESEEKER EHF LIGA PRVAKA: 6. KOLO
PPD ZAGREB – DINAMO BUKUREŠT 28:29

Prethodni članakEHF EURO 2022: ”Kraljice šoka“ trebaju vašu podršku
Sljedeći članakEHF EURO 2022: Norveška na početku teškog euro puta