Paket24 Premijer liga – Liga A: Gorica neokrznuta kroz Kaštela

299

S jednog puta na drugi, tako bismo mogli nazvati sve ono što su prošli rukometaši Gorice u posljednjih pet-šest dana. Naime, nakon zahtjevnog euro nastupa, puta u Češku i natrag, čekao ih je zaostali susret 8. kola Paket24 Premijer lige s Ribola Kaštelima u Dalmaciji.

I to su uspješno prošli, ostvarili pobjedu 27:36 i potvrdili da su u dobroj formi. Domaćin je lijepo ušao u susret i poveo 3:1. Gorica je trebala desetak minuta da uhvati pravi ritam, a kada se to dogodilo, zabili su četiri pogotka za redom i u 13. minuti poveli 4:7. I zadržali su vodstvo do kraja prvoga dijela. Domaćin je nekoliko puta bio na minus jedan, ali do izjednačenja ili preokreta ipak, nije mogao. Na poluvremenu je rezultat bio 13:15.

Treća četvrtina susreta bila je nešto najbolje što su Goričani odigrali u Kaštel Sućurcu. Posebno su raspoloženi i precizni bili Juro Čakarić i Hrvoje Ceković. Tako je gost u 42. minuti imao plus osam (17:25). Za neiskusnu ekipu domaćina bio je to preveliki izazov. Pokušavali su na sve načine ne bi li se vratili u utakmicu, ali nisu uspjeli. Najveća prednost Gorice bila je 11 razlike. Završilo s +9 (27:36).

S pet pogodaka Danijel Papić bio je prvi strijelac Ribola Kaštela. Po četiri su dali Josip Kovačević i Karlo Čajić. Kod Gorice sjajan Jakov Dujić s devet. Juro Čakarić je zabio šest, a Hrvoje Ceković pet.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 8. KOLO
RIBOLA KAŠTELA – GORICA 27:36