1. HRL Žene: Podravka Vegeta pobjednički kroz Bjelovar

204

U prvom susretu 7. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta je  kao gost pobijedila Bjelovar 18:29, i tako zadržala vodeće mjesto na ljestvici, s četiri boda više i dva susreta više od Lokomotive Zagreb.

Bio je to vrlo zanimljiv susret. Podravka Vegeta je s obzirom na sastav i kvalitetu bila apsolutni favorit i to je na kraju i potvrdila. Jako lijepa borba vodila se u prvom dijelu. Gošće su u 6. minuti bile na plus dva. Ali, domaće rukometašice uspijevaju izjednačiti na 5:5 tri minute poslije. Nakon desetak minuta igre pogodak za pogodak, Podravkašice uspijevaju povezati tri pogotka u nizu i malo se odvojiti (8:11). Sedam minuta prije predaha, Bjelovar je uspio uloviti još jedan priključak, stigao na minus jedan (11:12) i tu stao. Gošće su do kraja poluvremena zabile još četiri, a domaće samo jedan i to vratarka Karmela Pokopac pa je Podravka Vegeta na odmor odnijela četiri pogotka viška.

U drugom dijelu još je bolje funkcionirala obrana gošći pa se Bjelovar nakon desetak minuta našao pred nemogućom misijom. U 38. minuti bilo je osam razlike za gošće, a deset minuta poslije i deset. Završilo je s plus devet (18:29). Bjelovar je u nastavku dao samo šest pogodaka.

Deset obrana imala je Karmela Pokopac. Po tri pogotka za Bjelovar dale su Rea Jelenović, Karmen Paštar i Ana Maria Gavrić. Na drugoj strani vrlo dobra Antonija Tucaković s 11 obrana. Prvi strijelac Podravka Vegete bila je pak, Andrea Šimara s osam pogodaka. Šest je dala Tina Barišić.

1. HRL ŽENE: 7. KOLO
BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 18:29

Prethodni članakSeniori: Širi popis za Svjetsko prvenstvo 2023.
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Dubrava propustila veliku priliku protiv Nexea