Paket24 Premijer liga – Liga A: Dubrava propustila veliku priliku protiv Nexea

906

U prvom susretu 11. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Nexe je u Dubravi slavio 30:31 i tako ostao usamljen na vrhu s 11 pobjeda iz isto toliko nastupa. Dubrava je bila blizu velikog iznenađenja, ali ipak nije uspjela iskoristiti ponuđenu priliku.

Domaćin je sjajno otvorio susret. U 4. minuti imali su 3:0. Nexe je djelovalo usporeno, anemično, kao da su osjećali posljedice teškog europskog susreta u utorak od Sportinga. Dubrava je stoga, lako stigla do četiri pogotka prednosti u 10. minuti i vodila 7:3. Onda su gosti malo živnuli i sredinom poluvremena ipak, stigli na minus jedan (10:9).

Nakon toga uspjeli su povezati četiri pogotka zaredom pa su u 21. minuti vodili 11:13. Ali, Dubrava je bila spremna na odgovor, i na kraju je do poluvremena uspjela stići do izjednačenja 17:17. Svih šest pogodaka u završnici dali su Ivan Čulo (4) i Marin Lisac (2).

Potpuna neizvjesnost nastavila se i u drugom dijelu. Nexe nikako nije uspijevalo podići nivo svoje igre na očekivanu razinu i Dubrava je to sjajno koristila. Gosti su doduše, vodili sve do 8. minuta prije kraja. Tada domaćin uspijeva povesti 29:28 i završnicu susreta učiniti maksimalno dramatičnom. Imala je Dubrava napad pri rezultatu 30:30, ali ga nije iskoristila, baš kao ni posljednji od gotovo cijele minute kada je Nexe imalo prednost od jednog pogotka (30:31). Tako su bodovi na kraju otišli za Našice.

S 11 obrana Dominik Marković bio je jedan od junaka domaćeg sastava. Kao strijelci odlični su bili Ivan Barbić s 10 i Marin Lisac osam pogodaka. Čak 15 obrana imali su vratari Nexea: Moreno Car 9, Mihailo Radovanović 6. Po pet pogodaka dali su Luka Moslavac i Predag Vejin.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 11. KOLO
DUBRAVA – NEXE 30:31

Prethodni članak1. HRL Žene: Podravka Vegeta pobjednički kroz Bjelovar
Sljedeći članak1. HRL Žene: Prvi bodovi Umaga, slavlja Osijeka i Dugog Sela u gostima