Paket24 Premijer liga – Liga B: Uvjerljiva pobjeda PPD Zagreba, remi Moslavine i KTC – a

248

S dvije nedjeljne utakmice zaključeno je 11. kolo Paket24 Premijer lige – Lige B. Moslavina i KTC su podijelili bodove, dok je PPD Zagreb uvjerljivo nastavio pobjednički niz slavljem protiv Bjelovara.

U prvom nedjeljnom susretu, PPD Zagreb je dominantno na terenu opravdao ulogu favorita i stigao do uvjerljive pobjede protiv Bjelovara. Na gostovanju u Dvorani europskih prvaka, “Plinari“ su silovito započeli dvoboj i već u 5. minuti imali 0:5 pa je utakmica otišla u samo jednom smjeru. O odličnom početku susreta za PPD Zagreb, govori i podatak da su prvi put u 15. minuti imali dvoznamenkastu prednost (4:14). Do isteka prvih 30. minuta, prednost gostiju je rasla, a na predah se otišlo s rezultatom 11:22. U nastavku utakmice, gosti nisu posustali, dapače. Njihova prednost bila je sve veća sve do konačnih 23:42. U redovim Zagrebaša, svi osim vratara Mateja Mandića i Zvonimira Srne upisali su se u strijelce. Najraspucaniji pak, bio je Luka Lovre Klarica s osam pogodaka. Kod skromne realizacije domaćih igrača, nitko nije postigao više od tri pogotka.

Za razliku od prvog, drugi nedjeljni dvoboj u Paket24 Premijer ligi – Ligi B, ponudio je makismalnu neizvjesnost do samog kraja, iako tako nije izgledalo. Akteri su bili Moslavina i KTC koji su na kraju podijelili bodove. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, a drugo domaćinu. U 10. minuti dvoboja, gostujući KTC je imao +3, bilo je 3:6, zatim u 15. minuti +5 (4:9). Činilo se tad da će Križevčani sve bodove odnijeti sa sobom, pogotovo zato što je na poluvremeno bilo 10:15 za goste. U nastavku dvoboja, budi se domaćin koji u 45. minuti poravnava rezultat i vraća sve na početak, bilo je 18:18. Ponovno nakon toga, Križevčani braćaju prednost na svoju stranu, ali ne uspijevaju otići na više od tri pogotka razlike koja su pak, bila dovoljna da Moslavina drži priključak. Svjedočili smo i pravoj drami u zadnjim trenucima dvoboja kad je Marko Mihaljević poentirao za domaćine, što je značilo samo jedno, a to je podjela bodova. Iskusni Tomi Vozab prvi strijelac kod Moslavine sa sedam pogodaka, po šest su dodali Filip Turčić i Alen Horvat. Na vratima Moslavine izvrstan je bio Marin Sorić s 14 obrana. Luka Vinković je pak, predvodio goste s osam pogodaka, a 13 obrana upisao je Marin Šutalo.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 11. KOLO
BJELOVAR – PPD ZAGREB 23:42
MOSLAVINA – KTC 25:25

Prethodni članak1. HRL Žene: Izjave nakon 7. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Pobjedom Ribole Kaštela protiv Zameta zaključeno 11. kolo