EHF Europska liga: I četvrta uzastopna euro pobjeda Nexe – a

122
Photocredit: RK Nexe

Rukometaši Nexe – a nastavili su sjajni europski niz. U četiri kola EHF Europske lige ostvarili su i četvrtu pobjedu. Nakon Skjerna, Sportinga i Balatonfureda, pobijedili su i Alplu Hard 24:35 i sada su sami kao vodeći sastav na vrhu ljestvice skupine C s osam bodova. Austrijski klub je pak, zajedno s Balatonfuredom i dalje na začelju bez bodova.

Pomalo usporeno krenuli su rukometaši iz Našica u susret. Kao da su ispitivali snagu domaćina. A oni su to lijepo iskoristili i prvih desetak minuta vodili pogodak ili dva razlike. Prvih pet pogodaka za Nexe dala su krila. Ali, onog trenutka kada se posložila obrana hrvatskog doprvaka, posebno njezin središnji dio, počeli su problemi za Alplu Hard.

Od 7:5 u 11. minuti, rukometaši koje vodi Branko Tamše postigli su sedam pogodaka zaredom i otišli na velikih 7:12. Punih deset minuta, domaći sastav bio je bez pogotka. Dio zasluga za to pripada, osim obrani Nexea i odlično raspoloženom Mihailu Radovanoviću koji je u prvih 30. minuta skupio osam obrana. Prvo poluvrijeme pripalo je Nexeu s 11:18.

Ništa se dramatično nije promijenilo u nastavku. Nexe je zadržao isti ritam. I njihova prednost bez obzira koji sastav bio ne terenu, jer trener Našičana dosta je mijenjao, stalno je rasla. Prvi put na plus deset otišli su u 51. minuti (20:30). Domaćin je pokušavao na sve načine i sa svim mogućim obranama ne bi li zaustavio razigranu našičku ekipu, ali nije uspio i doživio je i četvrti poraz ove sezone u EHF Europskoj ligi.

S osam pogodaka najbolji u redovima Nexea Fahrudin Melić. Sedam je dao Marin Jelinić. Kod domaćina prvi strijelac Nico Schabl sa sedam pogodaka. Šest puta precizan je bio Ivan Horvat.

Sljedeći tjedan, 6. prosinca u 18.45h, Nexe dočekuje španjolski sastav Fraikin MB Granollers koji ima tri pobjede nakon 4. kola. U ovom su poraženi od Skjerna 32:29.

EHF EUROPSKA LIGA: 4. KOLO
ALPLA HARD – NEXE 24:35
SKJERN – FRAIKIN MB GRANOLLERS 32:29
SPORTING – BALATONFUREDI 35:32

Prethodni članakKadetkinje: Posljednje okupljanje u 2022. godini
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga: Dva euro predstavnika unaprijed igraju susrete 12. kola